Wizz Air chce latać do Stanów Zjednoczonych

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
19 stycznia 2022 10:23
Węgierski przewoźnik wystąpił w amerykańskim Departamencie Transportu (DOT) o zgodę na realizację regularnych operacji lotniczych na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wniosek dotyczy czarterowych połączeń towarowych, które miałyby być obsługiwane samolotem Airbus A330-200F.
Reklama
Wizz Air planuje wejść na kolejny rynek. Tym razem nie chodzi jednak o rozwój połączeń pasażerskich, a wzbogacenie oferty towarowej o bezpośrednie rejsy z Europy do Ameryki Północnej. Wczoraj (18.01) węgierski przewoźnik złożył w amerykańskim Departamencie Transportu (DOT) wniosek o uruchomienie operacji towarowych. Węgrzy chcieliby móc wykonywać komercyjne loty towarowe między dowolnymi lotniskami na terytorium Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.


Ewentualne połączenia za Ocean Atlantycki miałyby być realizowane samolotem Airbus A330-200F o znakach rejestracyjnych HA-LHU, który jest jedyną maszyną szerokokadłubową we flocie Wizz Aira. Przewoźnik został operatorem samolotu po tym jak węgierski rząd zakupił maszynę od linii Qatar Airways na potrzeby przewozu towarów drogą powietrzną.


Samolot trafił na Węgry pod koniec 2020 roku i od tamtej pory realizuje połączenia towarowe przede wszystkim z Budapesztu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy