Zielona Góra: Współpraca z PLL LOT będzie kontynuowana

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 stycznia 2022 08:40
Władze województwa lubuskiego podjęły decyzję o kontynuacji partnerstwa z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Na mocy porozumienia utrzymane zostaną połączenia z Zielonej Góry do Warszawy oraz Lwowa, a w niedalekiej przyszłości mogą wystartować również kolejne trasy.
Reklama
Departament Infrastruktury i Komunikacji Województwa Lubuskiego poinformował o przedłużeniu współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT w ramach turystycznej promocji regionu Ziemi Lubuskiej. Komercyjna umowa zakłada realizację połączeń przez narodowego przewoźnika z Zielonej Góry do Warszawy oraz Lwowa.

- Obecnie jesteśmy na etapie negocjowania kolejnych połączeń w celu rozszerzenia siatki połączeń na 2022 rok. Warto podkreślić, że w ramach nowej umowy w piątek będą odbywały się dwa wyloty do Warszawy (poranny i wieczorny) - doprecyzował Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.


Partnerstwo przewiduje wykonywanie sześciu rejsów tygodniowo z Babimostu do stolicy Polski oraz przynajmniej jednej rotacji do ukraińskiego Lwowa. W szczycie sezonu wakacyjnego będą to nawet dwa połączenia na Ukrainę w skali całego tygodnia. Obie trasy będą obsługiwane samolotami Bombardier Dash Q400, które mogą pomieścić 78 pasażerów. Są to najmniejsze, obok maszyn Embraer 170, samoloty we flocie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rejsy do Warszawy będą realizowane przez pięć dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) z dwoma rotacjami w piątek, z kolei loty powrotne do Zielonej Góry przewidziane są na dni od poniedziałku do niedzieli z wyłączeniem sobót. Bezpośredni przelot między miastami potrwa 1 godzinę i 5 minut. Aktualny rozkład połączenia do Lwowa zakłada wyloty w czwartki oraz powroty w piątki, lecz w sezonie letnim pasażerowie będą mogli skorzystać z dodatkowej rotacji odbywającej się w poniedziałki (wylot) i wtorki (powrót). Podróżujący na Ukrainę Lubuszanin spędzi w powietrzu 1 godzinę i 30 minut.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama