Wizz Air otrzyma dodatkowe sloty w Londynie Gatwick

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 grudnia 2021 09:20
Wizz Air już wkrótce umieści w Londynie Gatwick kolejne samoloty Airbus A321neo. Decyzja zapadła po tym jak przewoźnik otrzymał dodatkowych piętnaście slotów lotniskowych dziennie, które wcześniej należały do norweskiego Norwegiana.
Reklama

Przed pandemią koronawirusa widok samolotów w malowaniu linii Norwegian na londyńskim lotnisku Gatwick nie był niczym zaskakującym. Przewoźnik realizował z drugiego największego portu lotniczego w Londynie szereg połączeń krótko- i dalekodystansowych w atrakcyjnych cenach. Kondycja finansowa norweskiej linii stawała się jednak coraz gorsza, a wybuch epidemii COVID-19 przesądził o losie Norwegów, którzy zostali zmuszeni do znacznej redukcji swojej floty i oferty połączeń. W ten sposób przewoźnik dysponował kilkunastoma slotami lotniskowymi, których w praktyce nie był w stanie wykorzystać.

W okresie pandemii nie był to jednak istotny problem, gdyż wykorzystanie możliwości londyńskiego lotniska było dalekie od optymalnego. Teraz, gdy ruch lotniczy stopniowo się odbudowuje, a pasażerowie ponownie ochoczo odwiedzają europejskie lotniska, zainteresowanie niewykorzystywanymi przez Norwegiana slotami powróciło.


Jak się okazało, o przyznanie dodatkowych slotów najbardziej ubiegał się węgierski Wizz Air. Przewoźnik utworzył w Londynie Gatwick swoją bazę operacyjną pod koniec ubiegłego roku i od tamtej pory w stolicy Wielkiej Brytanii stacjonował zaledwie jeden samolot w charakterystycznym, różowym malowaniu. To się jednak zmieni, gdyż po formalnym nabyciu piętnastu slotów dziennie, które wcześniej należały do Norwegiana, węgierski przewoźnik otrzyma możliwość pokaźnej ekspansji.

- Pozyskanie slotów lotniskowych w Londynie Gatwick umożliwi nam wzmocnienie naszej obecności na brytyjskim rynku. Pozostajemy zaangażowani w rozwój naszej londyńskiej bazy - zapewnił József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

W Londynie Gatwick już wkrótce będzie stacjonowało w sumie pięć samolotów Wizz Aira. Obecnie przewoźnik realizuje z londyńskiego lotniska jedenaście połączeń (w tym do Gdańska i Krakowa), lecz w najbliższej przyszłości należy spodziewać się zdecydowanego wzbogacenia oferty skierowanej do brytyjskich klientów węgierskiej linii niskokosztowej.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama