Qantas pojawi się we Włoszech

15 grudnia 2021 11:46
Po niemal dwóch dekadach przerwy narodowe linie lotnicze Australii wracają do obsługi lotów do Włoch. Przewoźnik połączy Sydney z Rzymem–Fiumicino, podobnie jak Londyn, z międzylądowaniem w Perth.
Reklama
po 18 latach przerwy australijskie linie lotnicze Qantas wznowią loty pomiędzy Australią a Włochami. Przewoźnik rozpocznie obsługę jedynego bezpośredniego połączenia pomiędzy Australią a Europą kontynentalną – w lecie przyszłego roku poleci na trasie Sydney–Perth–Rzym.

– Bezpośrednie loty łączące Perth z Rzymem będą przełomem dla gospodarki Australii Zachodniej, ponieważ region ten ponownie nawiązuje bliski kontakt ze światem. Wielu Australijczyków z Zachodu ma powiązania rodzinne z Włochami – teraz łatwiej będzie spotkać się się po tak długiej rozłące – powiedział Mark McGowan, premier Australii Zachodniej.


Trwające niemal dobę loty rozpoczną się 22 czerwca 2022 r. i będą wykonywane maszynami Boeing 787-9 Dreamliner trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy oraz soboty. Bilety na nowe połączenie są już w sprzedaży, a ceny najtańszych z nich rozpoczynają się od 1785 dolarów australijskich (ok. 5215 złotych) za lot w dwie strony. Obecnie rejsy przewidziane są jako sezonowe i mają zakończyć się na początku października 2022 r.

Według prezesa Qantas, Alana Joyce'a, przewoźnik zaobserwował po ogłoszeniu otwarcia australijskiej granicy ogromny wzrost popytu, zwłaszcza na trasach do Londynu i niedawno ogłoszonych do Delhi. Zwrócił także uwagę, że ze względu na niestabilną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, pasażerowie wolą loty bezpośrednie zamiast rejsów z przesiadką w kraju trzecim. Według Qantas, Włochy to największy poza Wielką Brytanią rynek w Europie, do którego obywatele Australii chcieliby podróżować.

Fot.: Qantas, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy