Wizz Air umieści kolejny samolot w Rzymie Fiumicino

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 listopada 2021 09:35
Węgierski przewoźnik po raz kolejny inwestuje w rozwój swojej bazy operacyjnej w stolicy Włoch. Flotę samolotów stacjonujących w Rzymie Fiumicino już wkrótce wzbogaci maszyna Airbus 321neo, co umożliwi uruchomienie szeregu nowych połączeń.
Reklama

W ostatnich dniach (18.11) informowaliśmy o otwarciu trzynastu nowych tras z Rzymu Fiumicino przez linię Wizz Air. Uruchomienie nowych połączeń nie byłoby możliwe, gdyby nie umieszczenie w stolicy Rzymu dodatkowego samolotu w malowaniu węgierskiego przewoźnika. Maszyna Airbus 321neo zwiększy obecną flotę Wizz Aira w Rzymie Fiumicino do pięciu egzemplarzy.


- Jest nam niezmiernie miło przywitać nowy samolot Wizz Aira na naszym lotnisku. Najnowsze inwestycje węgierskiej linii w Rzymie Fiumicino pokrywają się z naszymi planami strategicznego rozwoju lotniska w kierunku miejsca przyjaznego dla środowiska. Samolot Airbus 321neo, który należy do najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych statków powietrznych, z pewnością przybliży nas do realizacji ambitnych celów znacznej redukcji emisji dwutlenku węgla - powiedział Ivan Bassato, dyrektor rzymskiego lotniska.

Ostatni rok przyniósł niespodziewaną ekspansję siatki połączeń Wizz Aira we Włoszech. Włoscy podróżni ochoczo korzystali z bezpośrednich lotów w niskich cenach do atrakcyjnych miejsc w Europie, a węgierski przewoźnik natychmiastowo reagował na każde ożywienie ruchu pasażerskiego na Półwyspie Apenińskim. Obecnie Wizz Air jest trzecią największą linią lotniczą obecną na rynku włoskim oraz największym przewoźnikiem operującym z Rzymu Fiumicino. Uwzględniając niedawno ogłoszone nowości, Wizz Air zaoferuje pasażerom z Wiecznego Miasta ponad 4 mln miejsc w samolotach rocznie na 57 trasach do 28 krajów. Z kolei w skali całych Włoch węgierska linia dysponuje przeszło 18 mln miejsc w samolotach na przestrzeni całego roku w ramach 283 połączeń do 36 państw.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama