Gdańsk: Więcej autobusów dojedzie na lotnisko

22 listopada 2021 09:15
Port Lotniczy Gdańsk poinformował, że już wkrótce gdański Zarząd Transportu Miejskiego przedłuży trasę funkcjonującej już linii autobusowej 120 tak, aby pasażerowie mogli bezpośrednio dojechać do Rębiechowa. Tym samym Gdańszczanie będą mieli do wyboru pięć różnych linii, które docierają na lotnisko.
Reklama
W niektórych przypadkach lokalne władze nie są w pełni usatysfakcjonowane z funkcjonowania transportu publicznego ułatwiającego dojazd na oddalone poza centrum miasta lotniska. Tak było chociażby w przypadku Lublina, gdzie tamtejszy Urząd Marszałkowski wstrzymał wszystkie kursy kolejowe realizowane do Świdnika, argumentując swoją decyzję znikomym zainteresowaniem ofertą wśród pasażerów podróżujących z pobliskiego portu lotniczego. Informowaliśmy o tym tutaj. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Trójmieście, gdzie kolejne połączenia komunikacji miejskiej na lotnisko zamiast usuwane, są dodawane, aby ułatwić pasażerom bezpośredni i wygodny dojazd do Rębiechowa w niskiej cenie.


Port Lotniczy Gdańsk przekazał w komunikacie prasowym, że gdański Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o wydłużeniu, długiej na 7 kilometrów, trasy funkcjonującej już linii 120 o kolejnych 11 kilometrów. Umożliwi to połączenie przystanku początkowego Łostowice - Świętokrzyska z Rębiechowem. Przedłużenie linii 120 było możliwe dzięki remontowi jednej z ulic, który został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego. Pierwszy kurs nowej rotacji zaplanowany jest na 24 listopada br. Autobusy będą jeździły co ok. 20 minut w godzinach porannego i popołudniowego szczytu w dni powszednie, a w pozostałych godzinach co ok. 40 minut. W soboty, niedziele oraz dni wolne od pracy kursy będą wykonywane co godzinę.

Wczoraj (21.11) gdańskie lotnisko wraz z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku promowało nową trasę kursu 120. Pasażerowie, którzy skorzystali z połączenia otrzymali od organizatorów akcji symboliczne upominki. Poza linią 120 do Portu Lotniczego Gdańsk dojeżdżają również autobusy linii 210 ze Śródmieścia Gdańska, 110 z Wrzeszcza, 122 z Sopotu oraz N3 z Gdańska Głównego. Ponadto, na lotnisko w Rębiechowie można dotrzeć korzystając m.in. z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Fot.: Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy