Emirates wprowadza klasę ekonomiczną premium

16 listopada 2021 13:24
1 komentarz
Podczas targów Dubai Airshow linie Emirates ogłosiły, że zmodernizują 105 swoich nowoczesnych, szerokokadłubowych samolotów, wprowadzając klasę ekonomiczną premium.
Reklama
18-miesięczny program modernizacji, którego rozpoczęcie zaplanowano na koniec 2022 r., zostanie w całości przeprowadzony w najnowocześniejszym Centrum Inżynieryjnym Emirates w Dubaju. W 52 Airbusach A380 i 53 Boeingach 777 zostanie dodana nowa, wysoko oceniana klasa ekonomiczna premium. Linie lotnicze rozważają również instalację zupełnie nowego produktu klasy biznes na swoich samolotach Boeing 777 z niestandardowymi siedzeniami w układzie 1-2-1.

- Emirates inwestują w program modernizacji, aby stale zaspokajać potrzeby swoich klientów i zapewniać najlepsze wrażenia z podniebnej podróży. Odkąd rok temu wprowadziliśmy nasze miejsca klasy ekonomicznej premium, otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy. Klienci byli zdumieni jakością i komfortem lotu. Podobnie jak z naszymi flagowymi podróżami klasą pierwszą, biznes czy ekonomiczną, zamierzamy dalej rozwijać klasę ekonomiczną premium, aby również stanowiła wyjątkowe doświadczenie, które nie ma sobie równych na rynku. Rozważamy również zupełnie nowy produkt klasy biznes. Więcej szczegółów zdradzimy w odpowiednim czasie - powiedział Tim Clark, prezes Emirates.


- Jesteśmy dumni, że cały projekt modernizacji zostanie przeprowadzony w naszym domu i hubie – Dubaju. Pokazuje to nasze ogromne kompetencje i możliwości, które zbudowaliśmy tworząc linie lotnicze Emirates, a także szerszy ekosystem ZEA wspierający tak wysoce specjalistyczny i techniczny program – dodał Clark.

Po zakończeniu programu modernizacji linie Emirates będą dysponowały łącznie 111 samolotami Boeing 777 i Airbus A380, oferującymi miejsca w klasie ekonomicznej premium, w tym sześcioma Airbusami A380, które do grudnia 2021 r. zostaną dostarczone przewoźnikowi w czteroklasowej konfiguracji.

W Boeingu 777 usuniętych zostanie 5 rzędów siedzeń klasy ekonomicznej znajdujących się tuż za klasą biznes, aby zamontować 24 miejsca klasy ekonomicznej premium rozmieszczone w konfiguracji 2-4-2. W A380 Emirates z przodu głównego pokładu zostanie zainstalowanych 56 foteli nowej klasy, również w konfiguracji 2-4-2.

Klasa ekonomiczna premium Emirates to jakość, która mówi sama za siebie. Fotele pokryte są kremową, odporną na plamy skórą oraz mają drewniane panele, wykończone podobnie jak te w klasie biznes. Każde siedzenie zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalny komfort i wsparcie dzięki regulowanym w 6 kierunkach zagłówkom, oparciom na łydki i podnóżkom. Fotele klasy ekonomicznej premium wyróżniają się dużym odchyleniem – do 40 cali (ok 100 cm), a goście którzy w nich zasiądą z pewnością zwrócą uwagę na ich szerokość – 19,5 cala (prawie 50 cm) oraz możliwość rozłożenia się w wygodnej pozycji kołyskowej z dużą ilością miejsca na nogi. Klienci znajdą również inne przemyślane elementy wyposażenia, w tym łatwo dostępne punkty ładowania w fotelach, szeroki stół jadalny, stolik koktajlowy, a także schowek.

Na 13,3-calowych, osobistych ekranach znajdujących się na oparciach foteli, jednymi z największych w swojej klasie, klienci mogą cieszyć się szerokim wyborem muzyki, filmów, telewizji, wiadomości i innych treści na nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice.

Do końca grudnia 2021 r. samoloty A380 z klasą ekonomiczną premium będą obsługiwać loty do Frankfurtu, londyńskiego Heathrow, Nowego Jorku JFK i Paryża.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2022-01-20 18:22   
krzysiekl - Profil krzysiekl
nie jestem optymistycznie nastawiony do klasy premium. obawiam się skutków typu pogorszenie oferty w klasie ekonomicznej oraz podwyższenie cen w klasie biznes...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy