Wystartowały rejsy LOT-u z Warszawy do Tirany

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 listopada 2021 09:20
3 komentarze
Przedwczoraj (2.11) Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały regularne rejsy z Warszawy do Tirany w Albanii. Do tej pory trasa obsługiwana była jedynie w ramach akcji "LOT na Wakacje". Połączenie wykonywane będzie trzy razy w tygodniu.
Reklama

Podczas pierwszych fal pandemii COVID-19 światowi przewoźnicy szukali wszelkich sposobów na zachęcenie pasażerów do odbycia podróży lotniczych, aby móc choć w nieznacznym stopniu poprawić swoje katastrofalne wyniki przewozowe i finansowe spowodowane nikłym popytem na loty i wszechobecnymi restrykcjami. Jednym z projektów, który na szeroką skalę narodził się dopiero w najtrudniejszych miesiącach pandemicznych, była kampania Polskich Linii Lotniczych LOT pod tytułem "LOT na Wakacje". W ramach akcji przewoźnik uruchomił szereg tras wakacyjnych z największych polskich lotnisk regionalnych do najpopularniejszych kurortów turystycznych w Europie. Inicjatywa kontynuowana była również podczas tegorocznych wakacji. Jak się okazuje, niektóre połączenia realizowane w ramach kampanii cieszyły się ponadprzeciętną popularnością. Nic więc dziwnego, że LOT postanowił w pełni wykorzystać ich potencjał i uwzględnić niektóre trasy wakacyjne także przy planowaniu zimowego rozkładu lotów. Tak jest w przypadku bezpośredniego połączenia z Lotniska Chopina do Tirany, stolicy Albanii.


- W ciągu ostatnich kilku lat, Albania ze swoją wyjątkową kulturą, bogatą historią i dynamicznym społeczeństwem stała się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunkiem turystycznym. To właśnie Tirana była najchętniej wybieranym kierunkiem w programie "LOT na Wakacje" - powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Trasa do Tirany, która realizowana jest okresowo od ponad dwóch lat w ramach akcji "LOT na Wakacje", na stałe wpisze się do całorocznej oferty LOT-u. Inauguracyjny przelot regularny został wykonany samolotem Embraer 195 o znakach rejestracyjnych SP-LNP w miniony wtorek (2.11). Pasażerowie rejsu spędzili w powietrzu 1 godzinę i 48 minut. Trasa do stolicy Albanii będzie operowana trzy razy w tygodniu. We wtorki i niedziele połączenie do Tirany będzie realizowane w godzinach popołudniowych. Rejs powrotny przewidziany jest na godziny wieczorne. Z kolei w środy samoloty polskiego przewoźnika będą operowały między Warszawą a Tiraną w godzinach przedpołudniowych, by we wczesnych godzinach popołudniowych pasażerowie mogli bezpiecznie wylądować na Lotnisku Chopina.

- Cieszymy się, że ten kierunek zagościł w naszej regularnej siatce połączeń. Dotychczas LOT obsłużył ponad 300 lotów do Tirany z Warszawy i polskich portów regionalnych. Z oferty korzystali wówczas nie tylko podróżni typu point-to-point, ale również pasażerowie tranzytowi, którzy docelowo wybierali się do USA i Kanady - zaznaczył Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT.


Jak informuje Polska Agencja Prasowa, połączenie z Warszawy do Tirany przyczyni się do rozwoju lotniczych relacji między Polską a Albanią oraz wzmocni międzynarodową współpracę na szczeblu zarówno gospodarczym jak i politycznym.

- Lotnisko w Tiranie jest jednym z najlepiej rozwijających się portów lotniczych w regionie. Mamy również plany dalszej ekspansji, a Polskie Linie Lotnicze LOT są ich częścią. Polski przewoźnik jest naszym partnerem, a nowo otwarte połączenie będzie doskonałą okazją do tego, aby Albańczycy odwiedzili Polskę, a Polacy Albanię - powiedział Constantin von Alvensleben, dyrektor lotniska im. Matki Teresy w Tiranie, które w swoim rekordowym, przedpandemicznym 2019 roku obsłużyło 3,3 mln pasażerów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2021-11-21 20:47   
jjemiolo - Profil jjemiolo
pozpiotr: w pelni zgoda. Ponadto mialoby sens powrocic do ATH, FCO i HEL. Wszystkie oferuja mieszanke ruchu prywatnego (w tym wakacyjnego) oraz sluzbowego (stolice, osrodki biznesu). Owszem niskokosztowcy atakuja wszedzie, ale wieksze miasta, zwlaszcza stolice, sa bardziej odpowiedznie dla linii sieciowych, a LOT taka pozostanie bo nie ma szans na bycie LCC.
pozpiotr 2021-11-18 11:38   
pozpiotr - Profil pozpiotr
W końcu się zdecydowali. Myślę, że to dobry pomysł. Latam do Tirany różnymi liniami i wszystkie samoloty są na ogół wypełnione po brzegi...
Megula 2021-11-10 08:10   
Megula - Profil Megula
LOT ostatnio wykorzystuję każdą szansę i bardzo nad siatkami pracują i dobrze to o nich świadczy, bardzo się starają
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama