Wizz Air nawiązuje współpracę z ukraińską uczelnią

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 listopada 2021 09:20
Węgierski przewoźnik ogłosił podpisanie porozumienia z Narodowym Uniwersytetem Lotniczym w Kijowie, które ma na celu nawiązanie długoterminowej współpracy. Partnerstwo ma być okazją dla absolwentów ukraińskiej uczelni do rozpoczęcia szkolenia w linii Wizz Air zaraz po otrzymaniu dyplomu.
Reklama
W ostatnich dniach października br. węgierska linia Wizz Air nawiązała współpracę z Narodowym Uniwersytetem Lotniczym w Kijowie, która w przyszłości ma zapewnić jej absolwentom uproszczoną ścieżkę do upragnionej kariery pilota liniowego, a przewoźnikowi satysfakcjonującą liczbę nowych rekrutów. Linia Wizz Air podkreśla, że partnerstwo z ukraińską uczelnią jest krokiem milowym w kierunku rozwoju struktur szkoleniowych oferowanych przez przewoźnika.

- To wielki zaszczyt móc nawiązać współpracę z Narodowym Uniwersytetem Lotniczym. Wierzymy, że wzajemne wsparcie przyczyni się do owocnej i pełnej sukcesów kariery absolwentów tej uczelni w sektorze lotniczym. Studenci otrzymają ekskluzywną szansę zatrudnienia w naszych szeregach. Jesteśmy nastawieni na szybki rozwój zatrudnianych przez nas załóg. Teraz, gdy powoli wracamy do przedpandemicznego oferowania i rozbudowanej siatki połączeń to właśnie rekrutacja utalentowanych kandydatów będzie dla nas priorytetem - powiedział Robert Carey, prezydent Wizz Air Group.


Absolwenci Narodowego Uniwersytetu Lotniczego w Kijowie, którzy pozytywnie ukończyli program uczelni i odbyli wymagane szkolenie lotnicze mają otrzymać możliwość bezpośredniej aplikacji na stanowisko pracy w linii Wizz Air. W przypadku satysfakcjonującego przejścia rekrutacji, przewoźnik zaproponuje studentom pracę w kijowskiej bądź lwowskiej bazie operacyjnej Wizz Air. Ponadto, w ramach współpracy węgierska linia zapewni uczniom ostatniego roku serię wykładów informacyjnych przybliżających realia pracy w zawodzie związanym z przemysłem lotniczym, aby ułatwić im podjęcie ostatecznej decyzji.

Historia ukraińskiej uczelni sięga 1933 roku, gdy została oficjalnie założona. Od tamtej pory Narodowy Uniwersytet Lotniczy w Kijowie wykształcił ponad 200 tys. profesjonalistów, którzy znaleźli zatrudnienie w sektorze lotniczym. Wśród absolwentów uczelni znajdują się m.in. najwyżsi rangą urzędnicy i przedstawiciele ICAO (Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego). Obecnie w jej murach kształci się blisko 25 tys. studentów z kilkudziesięciu państw z całego świata.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N