easyJet: 13 mln pasażerów w trzecim kwartale br.

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
20 października 2021 09:00
Brytyjska linia podsumowała minione trzy miesiące. Od lipca do września br. linia easyJet obsłużyła ponad 13 mln pasażerów, co odpowiada ponad połowie całkowitej liczby przewiezionych podróżnych w kończącym się roku fiskalnym (od października 2020 r.).
Reklama
Linia easyJet dokonała podsumowania całego roku fiskalnego, który rozpoczął się w październiku ub. roku i trwał do ostatnich dni września br. W statystykach przedstawionych przez przewoźnika widać zdecydowaną poprawę w porównaniu do poprzednich miesięcy i kwartałów. Tylko w okresie od lipca do września br., czyli w czwartym kwartale roku fiskalnego, linia easyJet obsłużyła ponad 13 mln pasażerów. Najwięcej, ponad 5 mln, podróżowało na pokładach maszyn w charakterystycznym, pomarańczowym malowaniu w sierpniu, czyli w szczycie sezonu letniego. W całym roku fiskalnym przewoźnik przewiózł nieco ponad 20 mln podróżnych, co oznacza, że rezultat uzyskany w ostatnich trzech miesiącach odpowiada za ponad połowę wyniku osiągniętego na przestrzeni całych dwunastu miesięcy.

Od lipca do września br. linia easyJet zaoferowała ponad 17 mln miejsc w samolotach. Tym samym oferowanie przewoźnika wyniosło 58 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 roku. To i tak zdecydowany progres w odniesieniu do zaledwie 17 proc. oferowania z 2019 roku, które zaproponował easyJet w trzecim kwartale kończącego się roku fiskalnego (od kwietnia do czerwca br.). W ostatnich miesiącach 2021 roku przewoźnik spodziewa się przywrócenia nawet 70 proc. przedpandemicznej siatki połączeń.


- W czwartym kwartale roku rozliczeniowego znacząco poprawiliśmy nasze wyniki. To pozwoliło nam znaleźć się w ścisłej czołówce największych linii lotniczych w Europie tego lata. Jednocześnie widzimy dużą liczbę rezerwacji na podróże w najbliższych miesiącach, co zachęca nas do przywracania coraz większej liczby połączeń. Odbudowa trwa. Wracają do nas pasażerowie zarówno biznesowi jak i liczący na wakacyjny wypoczynek w najpopularniejszych kurortach tj. Egipt czy Turcja - powiedział Johan Lundgren, dyrektor generalny linii easyJet.

W minionych trzech miesiącach wskaźnik wypełnienia samolotów easyJet (tzw. load factor) zatrzymał się na wysokim poziomie 77 proc. Dla całego roku fiskalnego to 72 proc. Na ten satysfakcjonujący wynik zapracowały przede wszystkim połączenia przewoźnika realizowane w ramach Unii Europejskiej, gdzie bezproblemowe podróże stały się możliwe dzięki europejskiemu certyfikatowi COVID-19. W kontynentalnej części Europy wskaźnik wypełnienia maszyn wyniósł 83 proc., z kolei wskaźnik obejmujący loty z Wielkiej Brytanii wskazywał w ostatnich miesiącach nieco ponad 63 proc.

Sytuacja finansowa firmy także prezentuje się dobrze po uwzględnieniu panującej na rynku sytuacji. Szczegółowe dane finansowe podsumowujące miniony rok rozliczeniowy (od października 2020 roku do września 2021 roku) mają ukazać się dopiero pod koniec listopada br.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama