Oświadczenie Enter Air w sprawie lądowania w Etiopii

18 września 2021 12:16
Enter Air wydał komunikat w sprawie czarterowego rejsu z Mombasy do Warszawy, który przymusowo lądował w Etiopii.
Reklama
Boeing 737-800, który wczoraj (17.09) miał ich zabrać do Warszawy miał awarię i po krótkim locie musiał wylądować na lotnisku w Addis Abebie. Przewoźnik twierdzi, że przyczyną pojawienia się dymu w bagażniku był najprawdopodobniej z jeden z bagaży pasażerów.

Komunikat Enter Air:

"Informujemy, że samolot Boeing 737-800 ze 167 pasażerami na pokładzie, z powodu błędnych wskazań w czasie lotu na jednym z silników musiał zgodnie z procedurą wylądować w Etiopii. Aktualnie sprawdzane są dokładne przyczyny problemu, ale komunikacja z Addis Abebą jest bardzo utrudniona. Ponieważ nie wiemy jeszcze jaka była przyczyna i czy samolot jest sprawny do lotu, po pasażerów wysyłamy z Polski drugi samolot.

Na lotnisku w Mombasie przed wylotem tej maszyny miał miejsce osobny przypadek, którego przyczyną było pojawienie się dymu w bagażniku, pochodzącego najprawdopodobniej z jednego z bagaży.

Pasażerowie są pod opieką służb naziemnych i konsulatu. Przygotowane zostały dla nich hotele i transport. Rozkład powrotny samolotu będzie dopasowany, tak aby umożliwić pasażom odpowiedni odpoczynek."


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy