Ryanair: Zimowy rozkład lotów z Poznania

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
3 września 2021 10:36
Lotnisko w Poznaniu wraz z Ryanairem ogłosiło plany na najbliższy sezon zimowy. Irlandzki przewoźnik zaoferuje z Ławicy 23 bezpośrednie połączenia do atrakcyjnych miejsc w Europie i nie tylko.
Reklama
W środowisku lotniczym październik jest miesiącem przejścia z letniego na zimowy rozkład lotów. To czas, gdy wiele czysto wakacyjnych połączeń zostaje zawieszonych. Z drugiej strony pojawiają się nowe możliwości. Wraz z nadejściem sezonu zimowego Ryanair zaproponuje pasażerom z województwa wielkopolskiego 23 bezpośrednie trasy. Cztery z nich będą nowościami w poznańskiej siatce połączeń bądź operacjami przywróconymi po długiej przerwie.

Najbardziej egzotycznym kierunkiem dostępnym z Poznania, który pojawi się w ofercie przewoźnika na początku listopada br. będzie rotacja do Ammanu, stolicy Jordanii. Poza tym Ryanair wykona inauguracyjne loty do Brukseli Charleroi. O uruchomieniu operacji na Bliski Wschód i do Belgii informowaliśmy tutaj. Po dłuższej przerwie irlandzki przewoźnik wznowi także rejsy do Manchesteru i Helsinek.


- Ryanair angażuje się w odbudowę ruchu lotniczego oraz turystyki w Polsce przywracając połączenia, a także uruchamiając nowe trasy. Z przyjemnością ogłaszamy więc cztery nowe polaczenia z Poznania do Ammanu, Brukseli, Helsinek i Manchesteru. Ryanair będzie obsługiwał łącznie 23 trasy z Poznania, co potwierdza, że podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii - powiedział Michał Kaczmarzyk, prezes linii Buzz będącej częścią Grupy Ryanair.

Przedstawiciele portu lotniczego im. Henryka Wieniawskiego podkreślają, że dzięki swojej ofercie Ryanair znacząco przyczynia się do odbudowy kondycji lotniska w rzeczywistości wciąż pogrążonej pandemią COVID-19. Nowe trasy oraz już istniejące połączenia stwarzają wyjątkowe możliwości mieszkańcom Poznania i okolic do odkrywania uroków Europy i Bliskiego Wschodu.

- Powrót ruchu lotniczego, w tych trudnych dla branży i dla naszego lotniska czasach pandemii, dzięki ofercie linii lotniczej Ryanair jest dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski ogromną szansą na realizowanie szerokich planów podróżniczych. Po okresie wakacyjnym i największej siatce połączeń w historii lotniska, teraz sezon zimowy, z ogłoszonym przez Ryanair rozkładem lotów, ponownie otwiera optymistyczne perspektywy. 23 trasy, a w tym 4 nowości pozwolą dotrzeć transportem lotniczym do zupełnie wyjątkowych miejsc - podsumował plany irlandzkiego przewoźnika Grzegorz Bykowski, wiceprezes poznańskiego lotniska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy