Lufthansa zaoferuje loty do Singapuru bez kwarantanny

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 września 2021 09:32
Niemiecki przewoźnik przy współpracy z Singapore Airlines i rządami państw już wkrótce zaoferuje pasażerom bezpośrednie loty do Singapuru, które nie będą podlegały obowiązkowej kwarantannie po przylocie do Azji.
Reklama

Do tej pory zasady wjazdu do Singapuru były bardzo restrykcyjne. Podróżni z całego świata zobligowani są do poddania się wielu badaniom na obecność wirusa COVID-19, a po przyjeździe do państwa-miasta i tak muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie. Miłośników podróży na Półwysep Malajski z pewnością ucieszy współpraca między Niemcami a Singapurem, która zakłada, że jeszcze we wrześniu pierwsi pasażerowie odlecą do Azji bez konieczności odbycia kwarantanny. Umowa ma wejść w życie 8 września br. Niemiecki przewoźnik podkreśla, iż jest to współpraca bez precedensu.

Pomimo znacznego ułatwienia, jakim bez wątpienia będzie zniesienie obowiązku izolacji po przylocie do Singapuru, pasażerowie wciąż będą musieli spełnić kilka podstawowych warunków. Najważniejszym ograniczeniem jest fakt, że współpraca ogranicza się jedynie do specjalnych lotów „Vaccinated Travel Lane” oferowanych przez Lufthansę i Singapore Airlines. Istnieją jednak inne wymagania, których spełnienie jest niezbędne do uniknięcia kwarantanny. To m.in. konieczność pełnego zaszczepienia w Niemczech bądź Singapurze, pobytu w Republice Federalnej Niemiec przynajmniej 21 dni przed rozpoczęciem podróży oraz wykonania dwóch testów metodą PCR na obecność COVID-19. W przypadku ponadprzeciętnie długiego pobytu na Półwyspie Malajskim dochodzi obowiązek wykonania kolejnych badań. Co ważne, pasażerowie nie muszą być obywatelami Niemiec.

- Umowa między Niemcami a Singapurem umożliwia nie tylko odwiedziny u znajomych czy przyjaciół, ale jest to także ważny sygnał w kierunku pozostałych państw regionu. Musimy wspólnie szukać rozwiązań i zrobić wszystko, aby jak najszybciej przywrócić międzynarodowy ruch lotniczy – powiedziała Elise Becker, dyrektor sprzedaży Lufthansy w regionie Azji i Pacyfiku.

Choć współpraca rozpocznie się 8 września, pierwsze samoloty obu przewoźników wystartują z lotnisk we Frankfurcie bądź Monachium kilka dni później, 16 września. Zarówno Lufthansa jak i Singapore Airlines będą wspólnie oferowały przynajmniej jednej lot z oznaczeniem „Vaccinated Travel Lane” dziennie. To także odpowiedź na duże zainteresowanie bezpośrednimi rejsami między Niemcami a Singapurem. Lufthansa podaje, że od momentu ogłoszenia zmian w obostrzeniach popyt na loty na Półwysep Malajski wzrósł trzykrotnie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama