Zmiana rozkładu lotów z Szyman do Krakowa

25 sierpnia 2021 11:53
Od września rozkład lotów z Olsztyn-Mazury do Krakowa ulegnie modyfikacji. Środowe loty zostaną zastąpione niedzielnymi.
Reklama
Aktualnie, rejsy na tej trasie odbywają się trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Wraz z końcem wakacji narodowy przewoźnik planuje aktualizację rozkładu lotów. We wrześniu i w październiku loty w środy nie będą już dostępne - pasażerowie
będą mogli za to skorzystać z lotów w niedziele.

- Decyzja o przeniesieniu lotów ze środy na niedziele na trasie z i do Krakowa, jest motywowana głównie potrzebami pasażerów biznesowych, którzy będą mieli możliwość zaplanowania krótkiej podróży służbowej - wylatując z Szyman w niedziele wieczorem i mając do dyspozycji cały poniedziałek na załatwienie zaplanowanych w Krakowie i okolicach spraw. Jest to doskonała alternatywa dla wielogodzinnej podróży autem czy też pociągiem. Jesteśmy przekonani, że na zmianie rozkładu skorzystają również pozostali pasażerowie, podróżujący w celach prywatnych i turystycznych - niedzielna rotacja pozwoli im na spędzenie weekendu lub dłuższego pobytu w Małopolsce. Oczywiście to samo dotyczy podróży w drugą stronę, z Krakowa na Warmię i Mazury - powiedział Dariusz Naworski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.


Bezpośrednie loty pomiędzy lotniskiem Olsztyn-Mazury a Kraków-Balice realizowane są samolotami turbośmigłowymi Bomabardier Q400, które na pokład mogą zabrać 78 pasażerów. Podróż samolotem trwa około 60 minut - samolot startuje z Krakowa o 19:55 i ląduje w Szymanach o 21:05. Odlot z Szyman zaplanowany jest na 22:00, a przylot do Krakowa na 23:05.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy