Virgin Atlantic dodaje dalekie loty ze Szkocji

12 sierpnia 2021 10:15
Linie lotnicze Virgin Atlantic ogłosiły swoje pierwsze dalekodystansowe wakacyjne trasy z lotniska w Edynburgu. Przewoźnik połączy stolicę Szkocji z Karaibami i Florydą.
Reklama
Virgin Atlantic poinformował w środę (11.08), że wkrótce rozpocznie pierwsze w swojej 37-letniej historii międzynarodowe loty z Edynburga.

5 grudnia 2021 r. ruszyć mają bezpośrednie rejsy ze Szkocji na Barbados, które będą wykonywane dwa razy w tygodniu samolotami Airbus A330. Bilety na loty trafią do sprzedaży 18 sierpnia, a ich ceny mają zaczynać się od 419 funtów. Jak podkreśla przewoźnik, będzie to nie tylko poszerzenie oferty wakacyjnej dla mieszkańców Szkocji, ale także nowe możliwości dla firm, które chcą eksportować i importować swoje towary pomiędzy Szkocją a Karaibami.

Karaiby są bardzo ważnym kierunkiem dla nas i dla naszych klientów, dlatego nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani, mogąc ogłosić nowe trasy. Rozpoczęcie międzynarodowych lotów z Edynburga oznacza dla nas nowy rozdział. Jestem pewien, że nasza załoga nie może się doczekać, aby pokazać Edynburgowi słynnego ducha i styl Virgin Atlantic – skomentował Juha Jarvinen, dyrektor handlowy Virgin Atlantic.


Dodatkowo, od 30 marca 2022 r. linia lotnicza Virgin Atlantic będzie obsługiwać dwa razy w tygodniu loty z Edynburga do Orlando na Florydzie.

Edynburg - Orlando

Najlepsze miasto, takie jak Edynburg, zasługuje na najlepsze linie lotnicze. Niezwykle się cieszymy, że możemy w stolicy Szkocji powitać naszego najnowszego partnera Virgin Atlantic. Możliwość zaoferowania lotów na Barbados, jedyny bezpośredni kierunek ze Szkocji na Karaiby jest dla nas fantastycznym impulsem, gdy przygotowujemy się do ożywienia po COVID-19 – dodał Gordon Dewar, dyrektor generalny lotniska w Edynburgu.

Ponadto, już 13 października br. Virgin rozpocznie pierwsze w Europie połączenie do wyspiarskiego kraju Saint Vincent i Grenadyny, dokąd poleci z Londynu–Heathrow. Z kolei w listopadzie przewoźnik wróci do obsługi wakacyjnych lotów z Manchesteru do Montego Bay na Jamajce oraz na Saint Lucia.

Fot.: materiały prasowe, Virgin Atlantic

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy