Wizz Air zamyka dwie bazy

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
10 sierpnia 2021 16:52
Z uwagi na problemy na rynku wywołane pandemią koronawirusa, węgierskie tanie linie zdecydowały się na restrukturyzację swojej siatki połączeń w dwóch europejskich krajach i zamknięcie dwóch baz operacyjnych
Reklama

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air zdecydowały się na zamknięcie swoich dwóch baz operacyjnych, do czego ma dojść w październiku 2021 r. – dowiedział się portal Pasazer.com.

Jak uzasadniają przedstawiciele przewoźnika, aby móc stale dopasowywać się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynku lotniczego w dobie pandemii koronawirusa, konieczna jest restrukturyzacja działalności Wizz Air na Łotwie i w Niemczech, co wiąże się z koniecznością zamknięcia baz operacyjnych w Rydze i Dortmundzie.


Szefostwo Wizz Air zwraca uwagę, że samoloty pozostałe po dwóch zamykanych bazach zostaną skierowane na inne rynki i trasy. Baza operacyjna przewoźnika na Łotwie przestanie działać 3 października, natomiast w Niemczech – 24 października 2021 r.

Wizz Air przypomina także, że będzie kontynuować odbiór nowych maszyn tak, aby w roku 2030 flota przewoźnika osiągnęła 500 samolotów, oraz uspokaja że pomimo zmian i konieczności restrukturyzacji, pozostaje obecny na łotewskim i niemieckim rynku.

Baza operacyjna została uruchomiona w czerwcu 2020 roku, zaś ta w Rydze w 2014 roku.

Fot.: materiały prasowe, Wizz Air
Reklama
Tagi
wizz wizz air

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama