Gdańsk: Ponad 310 tys. pasażerów w lipcu

9 sierpnia 2021 08:11
Gdańskie lotnisko pochwaliło się znakomitą liczbą pasażerów obsłużonych w lipcu br. Tylko w ubiegłym miesiącu przez trójmiejski port lotniczy przewinęło się ponad 310 tys. podróżnych.
Reklama
Statystyki Gdańsk (GDN)
 
Port lotniczy im. Lecha Wałęsy obsłużył w lipcu ponad 100 proc. więcej osób niż w analogicznym okresie przed rokiem. To także 55 proc. mniej niż w pierwszym wakacyjnym miesiącu w 2019 roku, gdy podróżowanie było pozbawione jakichkolwiek ograniczeń.


W ramach regularnych połączeń dostępnych z gdańskiego lotniska najwięcej podróżnych (13 tys.) wybrało bezpośrednie loty z Gdańska do Amsterdamu. Zainteresowanie podróżami do stolicy Niderlandów było nawet większe niż przed pandemią. Holenderski przewoźnik KLM obsłużył na trasie z Rębiechowa do amsterdamskiego Schiphol o 14 proc. pasażerów więcej niż w czasie przed wprowadzeniem surowych obostrzeń. Kolejnymi kierunkami cieszącym się dużą popularnością była Warszawa (11 tys.) oraz Oslo (8 tys.). Wśród rejsów czarterowych dominowała Turcja (17 tys. osób) i Grecja (13 tys. podróżnych). Turyści latali także do Bułgarii, Egiptu, Hiszpanii i Albanii.

Wynik odnotowany w minionym miesiącu jest świetną informacją dającą nadzieję na szybką odbudowę ruchu lotniczego. Wystarczy wspomnieć, że gdańskie lotnisko potrzebowało pół bieżącego roku, aby przekroczyć granicę 300 tys. odprawionych pasażerów. Teraz zbliżony rezultat port w Rębiechowie osiągnął zaledwie w miesiąc.

Fot.: Port Lotniczy Gdańsk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy