Emirates zainaugurował loty do Miami

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 lipca 2021 11:09

Linie Emirates oferują pierwszą w historii obsługę pasażerską między Dubajem a Miami, linia lotnicza świętowała swój inauguracyjny lot lądując w Miami wczoraj o 11 czasu lokalnego. Emirates będą latać do Miami 4 razy w tygodniu.


Reklama

Lot EK213 został powitany salutem z armatki wodnej na międzynarodowym lotnisku w Miami, wydarzenie przyciągnęło publiczność złożoną z pasażerów, fanów lotnictwa i gości. Podczas pierwszego lotu trasę obsłużył popularny Boeing 777 Gamechanger. Goście mogli obejrzeć wnętrze samolotu, w tym popularne apartamenty pierwszej klasy. Te w Gamechangerze mają przesuwne drzwi od podłogi do sufitu i eleganckie wzornictwo, każdy apartament to do 40 stóp kwadratowych przestrzeni osobistej i ultranowoczesny design inspirowany S klasą Mercedes-Benz.

Linie lotnicze będą obsługiwać trzyklasowe Boeingi 777-300ER na tej trasie, oferując 4 razy w tygodniu 8 prywatnych apartamentów w pierwszej klasie, 42 płaskie fotele w klasie biznes i 304 przestronne fotele w klasie ekonomicznej.

Nowa usługa do Miami zapewnia, wraz z Orlando, dodatkowy punkt dostępu do i z Florydy oraz rozszerza siatkę Emirates w USA do 12 miejsc docelowych (w tym Boston, Chicago, Nowy Jork JFK i Newark, Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Waszyngton i Orlando), na ponad 70 lotach tygodniowo. Oznacza to dogodne połączenia na południową Florydę i większy ich wybór w całej siatce. Nowa trasa łączy podróżnych z Miami, a także z południowej Florydy, Ameryki Południowej i Karaibów z ponad 50 punktami na Bliskim Wschodzie, w Azji Zachodniej, Afryce, na Dalekim Wschodzie i na wyspach Oceanu Indyjskiego, przez Dubaj.

- Cieszymy się, że możemy powitać nowe loty Emirates do Miami, dzięki temu rozszerzamy możliwości podróżowania służbowego i rekreacyjnego dla mieszkańców i gości Miami-Dade, łącząc ich z nowymi kulturami i rozwijającymi się gospodarkami – podkreśliła Daniella Levine Cava, burmistrz Miami-Dade.

- Spodziewamy się, że nowa, długo oczekiwana usługa między Dubajem a Miami, będzie popularna wśród naszych klientów, którzy szukają nowych doświadczeń. Cieszymy się, że możemy ją uruchomić. Dzięki rozwijającej się akcji szczepień, w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie i USA, świat bezpiecznie otwiera się na podróże międzynarodowe – powiedział Essa Sulaiman Ahmed, wiceprezes oddziału Emirates w USA i Kanadzie. Oczekujemy, że większa dostępność, to także wysoki popyt, który zwiększy ruch biznesowy, ale także turystyczny. Zapoczątkuje to więcej powiązań gospodarczych i turystycznych między Dubajem a Miami, a także poza nimi. Zobowiązujemy się do rozwijania naszej działalności w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem na podróże lotnicze. Dziękujemy za wsparcie władzom i naszym partnerom w Miami.

Nowa usługa uzupełni aktualne połączenia handlowe, zapewniane przez Emirates SkyCargo. Dział frachtowy Emirates od października 2020 r. obsługuje połączenia cargo do Miami. Linie Emirates oferują pojemność ładunkową do i z Miami, ułatwiając eksport towarów łatwo psujących się, elektroniki i innych komponentów oraz towarów e-commerce. Emirates SkyCargo w przeszłości obsłużyły również kilka lotów czarterowych samolotem towarowym Boeing 777, aby przewieźć konie z Miami na imprezy jeździeckie na całym świecie. Od 2019 r. Emirates SkyCargo przewiozły ponad 7700 ton ładunku do i z Miami.

Loty do/z Miami będą obsługiwane 4 razy w tygodniu trzyklasowym Boeingiem 777-300ER Emirates. Lot Emirates EK213 wylatuje z Dubaju (DXB) o 03:10 i ląduje w Miami (MIA) o 11:00, a lot powrotny EK214 startuje z Miami o 21:10, dociera do Dubaju o 19:25 następnego dnia.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama