LOT: Ponad 1 mld zł straty netto w 2020 r.

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
13 lipca 2021 11:50
Polskie Linie Lotnicze LOT opublikowały sprawozdanie finansowe za 2020 r.
Reklama

Na początku lipca LOT opublikował sprawozdanie finansowe za 2020 r. Jest to pewnym zaskoczeniem, bo na ten krok polska linia miała czas do połowy października br. Trzeba zatem pochwalić narodowego przewoźnika za udostepnienie wyników finansowych już na początku bieżącego miesiąca.

Strata operacyjna LOT-u w pandemicznym roku 2020 wyniosła niespełna 735 mln zł. Natomiast wynik brutto zamknął się ujemną kwotą prawie 1,16 mld zł. Jest to konsekwencją strat na operacjach finansowych, które wyniosły ponad 420 mln zł. Finalnie po uwzględnieniu odpisów podatkowych strata netto LOT-u w 2020 r. wyniosła 1,04 mld zł.


Wynik LOT-u nie może być zaskoczeniem, bo dotyczy roku koronakryzysu. Na pierwszy rzut oka fatalne rezultaty narodowego przewoźnika nie odbiegają od osiągnięć innych europejskich przewoźników, którzy raportowali swoje wyniki za 2020 r. znacznie wcześniej. Oczywiście sprawozdanie finansowe LOT-u zasługuje na o wiele bardziej wnikliwe omówienie. Pojawi się one na naszych łamach już niebawem.

Fot. Materiały prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama