FlyBosnia wznawia operacje

22 czerwca 2021 09:45
Po niemal roku bez własnej maszyny, flagowy przewoźnik Bośni i Hercegowiny odbiera samoloty i przygotowuje się do wznowienia działalności. W pierwszej kolejności linia postawi na czarterowe rejsy wakacyjne i loty cargo.
Reklama
FlyBosnia, prywatny przewoźnik Bośni i Hercegowiny, przygotowuje się do ponownego wznowienia operacji lotniczych. Linie lotnicze wydzierżawiły od portugalskiego Hi Fly dwa samoloty, którymi latem tego roku będą obsługiwać regularne loty pasażerskie i cargo – donosi portal Flying Bosnian.

Pierwszą z maszyn jest 24-letni Airbus A320-232 (TC-OBU), który został dostarczony do FlyBosnia w kwietniu tego roku, a wcześniej latał dla tureckiego Onur Air. Drugi samolot to 22-letnia maszyna Airbus A321-200 (CS-TRJ), która przyleciała do Sarajewa na początku czerwca. Posiada 153 miejsca w konfiguracji trzech klas podróży: cztery w klasie pierwszej, 12 w biznesowej i 137 w klasie ekonomicznej. To właśnie CS-TRJ wykonał w czwartek (17.06) lot ze stolicy Bośni i Hercegowiny do Hurghady w Egipcie – był to pierwszy komercyjny lot FlyBosnia w tym roku.

Linia miała wznowić regularne połączenia pasażerskie już w zeszłym tygodniu, ale ostatecznie się to nie udało. W niedzielę (20.06) FlyBosnia planowała pierwszy regularny rejs pomiędzy Sarajewem a Rijadem w Arabii Saudyjskiej, jednak lot się nie odbył. Według zaktualizowanego rozkładu dostępnego na stronie internetowej przewoźnika, loty do Arabii rozpoczną się w niedzielę (27.06) i mają odbywać się dwa razy w tygodniu. Jest to jedyne obecnie planowane regularne połączenie FlyBosnia.


Ostatni rozkładowy lot linia obsłużyła w lutym 2020 r., z kolei pod koniec sierpnia ubiegłego roku przewoźnik wycofał swój jedyny samolot i zwolnił wszystkich pracowników. W konsekwencji FlyBosnia nie miała własnej floty, co uczyniło z niej wirtualną linię lotniczą, obsługującą sporadyczne loty czarterowe i cargo, wydzierżawionymi maszynami w formule wet-lease (wraz z załogą).

Linie lotnicze FlyBosnia zostały założone przez Al Shiddi Group z Arabii Saudyjskiej, która prowadzi interesy w dziedzinach takich jak budownictwo, nieruchomości, rolnictwo oraz turystyka, i obecna jest w Bośni i Hercegowinie od 2006 r. Pierwotnie przewoźnik chciał wystartować w lecie 2018 r., jednak uruchomienie działalności przez FlyBosnia stale się opóźniało. Ostatecznie pierwszy rozkładowy lot nowego bałkańskiego przewoźnika odbył się w czerwcu 2019 r. – pasażerowie mogli udać się z Sarajewa do Kuwejtu.

Fot.: FlyBosnia
Tagi
flybosnia
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy