FlyBosnia przekłada swój start

12 czerwca 2018 08:51
Wspierany przez Arabię Saudyjską bośniacki start-up FlyBosnia, który zamierzał od niedzieli (10.06) wykonywać operacje lotnicze na trasie między Sarajewem a Rijadem, odłożył swoje plany na sierpień.
Reklama

Na wymienianej trasie od 13 czerwca zastąpią go Nesma Airlines. Egipskie linie będą operować do Arabii Saudyjskiej jedynie do końca lipca, aby z początkiem kolejnego miejsca na trasę wszedł nowo powołany przewoźnik. Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego Bośni i Hercegowiny potwierdziła, że FlyBosnia złożyła wniosek o wydanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC), jednak jeszcze go nie otrzymała.

FlyBosnia została założona przez założoną w Arabii Saudyjskiej grupę Al Shiddi, która powstała w 1975 roku i zajmuje się różnymi dziedzinami, w tym budownictwem, nieruchomościami, rolnictwem i turystyką.

Saudyjski konglomerat określił FlyBosnia jako "nową, młodą i dynamiczną linię lotniczą", która "będzie starała się zapewnić pasażerom bezpieczne loty z wysokimi standardami obsługi klienta". Należy przypomnieć, że poprzednie próby założenia komercyjnej linii lotniczej w Bośni i Hercegowinie - kończyły się niepowodzeniem. Narodowy przewoźnik B&H Airlines zbankrutował po 11 latach działalności w 2015 r., z kolei Bosnian Wand Airlines (BWA), założone przez iracką grupę Al Wand w tym samym roku, z planowanymi lotami z Sarajewa do Sztokholmu, Amsterdamu, Frankfurtu, Malmo i Aten, istniały zaledwie miesiąc. Ciekawostką jest, że inny inwestor próbował rozwinąć już w 2004 roku linię lotniczą o nazwie FlyBosnia, obsługującą połączenia między Londynem-Gatwick, Manchesterem i Sarajewem. Czas pokazał, że na planach jednak się skończyło.

"Nowa" FlyBosnia początkowo planuje połączyć Sarajewo z Rijadem, a następnie z Dżuddą. Linia zamierza rozszerzyć swoją działalność o inne rynki, jednak planów na razie nie przedstawia. Priorytetem dla jej władz jest uzyskanie certyfikatu AOC.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy