FlyBosnia z pierwszym rozkładowym lotem

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 kwietnia 2019 10:38
6 komentarzy
4 czerwca 2019 r. wyruszy w drogę pierwszy lot FlyBosnia - nowego przewoźnika lotniczego z bazą na lotnisku w Sarajewie. Pasażerowie będą mogli udać się do Kuwejtu.
Reklama

W styczniu br. informowaliśmy, że FlyBosnia, lotniczy start-up z Bośni i Hercegowiny, uzyskał certyfikat AOC, dzięki któremu możliwe będzie uruchomienie pierwszych operacji pasażerskich.

Uruchamiana z początkiem czerwca trasa będzie obsługiwana 3 razy w tygodniu za pomocą airbusa A319. Używany na lotach do Kuwejtu samolot to obecnie jedyna maszyna we flocie FlyBosnia. Jest to szesnastoletni samolot o numerze rejestracyjnym E7-FBA wydzierżawiony od AerCap. W marcu br. przewoźnik ogłosił podpisanie listu intencyjnego w sprawie otrzymania kolejnych trzech airbusów z rodziny A320, z których pierwszy ma przybyć do Sarajewa już pod koniec kwietnia.

Firma prowadzi obecnie krajowe loty testowe pomiędzy Sarajewem a Banja Luką i Mostarem. Przewoźnik podkreśla, że planuje wkrótce ogłosić dalsze połączenia.


- W pierwszej fazie konstruowania siatki połączeń naszymi głównymi celami będą Rijad, Dżudda, Bahrajn, Bejrut oraz Amman na Bliskim Wschodzie, a także Londyn, Frankfurt, Rzym czy Dublin w Europie. Chcemy ponadto oferować czarterowe loty dla turystów chcących odwiedzić Bośnię i Hercegowinę - powiedział Chris Gabriel, dyrektor generalny projektu FlyBosnia.

Pierwotnie przewoźnik miał zacząć latać już w czerwcu 2018 r., jednak zaplanowane wtedy operacje pomiędzy Sarajewem a Rijadem zostały przełożone w czasie. Jak tłumaczy Gabriel, uruchomienie lotów zostało opóźnione ze względu na duże zapotrzebowanie na przydziały slotów w potencjalnych portach docelowych.

Fot.: FlyBosnia
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8f71a 2019-04-22 00:43   
gość_8f71a - Profil gość_8f71a
W Bośni i Hercegowinie mieszkają 3 narody, więc nie ma tam pojęcia 'narodowego' przewoźnika. Tak naprawdę słowo 'narodowy' (jak w przypadku Lotu) oznacza po prostu "państwowy' (zabieg marketingowy - państwowy nie kojarzy się za dobrze). I w tym znaczeniu FlyBosnia nie jest państwowym przewoźnikiem, to prywatna firma.
gość_784ae 2019-04-21 19:10   
gość_784ae - Profil gość_784ae
Jak oni zaczynają od Kuwejtu zamiast wejść do KRK, gdzie jest oczywisty potencjał to czarno to widze
Kubuś 2019-04-21 15:21   
Kubuś - Profil Kubuś
A ten FlyBosnia to narodowy przewoźnik Bośni i Hercegowiny?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama