×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FlyBosnia z pierwszym rozkładowym lotem


4 czerwca 2019 r. wyruszy w drogę pierwszy lot FlyBosnia - nowego przewoźnika lotniczego z bazą na lotnisku w Sarajewie. Pasażerowie będą mogli udać się do Kuwejtu.


W styczniu br. informowaliśmy, że FlyBosnia, lotniczy start-up z Bośni i Hercegowiny, uzyskał certyfikat AOC, dzięki któremu możliwe będzie uruchomienie pierwszych operacji pasażerskich.

Uruchamiana z początkiem czerwca trasa będzie obsługiwana 3 razy w tygodniu za pomocą  airbusa A319. Używany na lotach do Kuwejtu samolot to obecnie jedyna maszyna we flocie FlyBosnia. Jest to szesnastoletni samolot o numerze rejestracyjnym E7-FBA wydzierżawiony od AerCap. W marcu br. przewoźnik ogłosił podpisanie listu intencyjnego w sprawie otrzymania kolejnych trzech airbusów z rodziny A320, z których pierwszy ma przybyć do Sarajewa już pod koniec kwietnia.

Firma prowadzi obecnie krajowe loty testowe pomiędzy Sarajewem a Banja Luką i Mostarem. Przewoźnik podkreśla, że planuje wkrótce ogłosić dalsze połączenia.


W pierwszej fazie konstruowania siatki połączeń naszymi głównymi celami będą Rijad, Dżudda, Bahrajn, Bejrut oraz Amman na Bliskim Wschodzie, a także Londyn, Frankfurt, Rzym czy Dublin w Europie. Chcemy ponadto  oferować czarterowe loty dla turystów chcących odwiedzić Bośnię i Hercegowinę - powiedział Chris Gabriel, dyrektor generalny projektu FlyBosnia.

Pierwotnie przewoźnik miał zacząć latać już w czerwcu 2018 r., jednak zaplanowane wtedy operacje pomiędzy Sarajewem a Rijadem zostały przełożone w czasie. Jak tłumaczy Gabriel, uruchomienie lotów zostało opóźnione ze względu na duże zapotrzebowanie na przydziały slotów w potencjalnych portach docelowych.

Fot.: FlyBosniagość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie