Aer Lingus jak Ryanair. Linia wprowadza opłaty za bagaż podręczny

21 czerwca 2021 08:45
Narodowy przewoźnik lotniczy Irlandii wprowadził ograniczenia w zasadach przewozu bagażu podręcznego. Zmiany obejmują jedynie rejsy krótkodystansowe oferowane przez Aer Lingus.
Reklama
W czwartek (17.06) irlandzkie narodowe linie lotnicze Aer Lingus poinformowały o zmianie zasad przewozu bagażu podręcznego na rejsach europejskich. Wejdą one w życie już 30 czerwca 2021 r.

Do tej pory pasażerowie irlandzkiego przewoźnika mogli, w cenie biletu, wziąć ze sobą na pokład samolotu jedną sztukę bagażu podręcznego do 10 kg oraz drugi mniejszy przedmiot osobisty, jak ma to miejsce w większości tradycyjnych europejskich linii lotniczych. Aer Lingus postanowił jednak dopasować swoje zasady przewozu bagażu do tanich linii – pasażerowie mający podróżować linią z Zielonej Wyspy po 29 czerwca 2021 r., aby móc zabrać ze sobą na pokład bagaż kabinowy, będą musieli wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład w cenie od 5,99 euro (ok. 27 złotych).

Pasażerowie, którzy nie wykupią możliwości priorytetowego wejścia na pokład, wciąż będą mogli zabrać ze sobą w cenie biletu bagaż o wadze do 10 kg, jednak wówczas będzie on musiał być nadany jak bagaż rejestrowany. Osoby bez pierwszeństwa wejścia na pokład, które nie oddadzą bagażu do luku i pojawią się z walizką przy wejściu do samolotu, zostaną obciążone opłatą dodatkową w wysokości 35 euro (ok. 160 złotych).


Jak argumentuje Aer Lingus, zmiany zostały wprowadzone dla komfortu pasażerów; aby zapewnić sprawniejsze wsiadanie i wysiadanie z samolotu, a tym samym poprawić ogólne wrażenia klientów przewoźnika. Linia podkreśla, że zmiany obowiązują jedynie podczas rejsów po Europie.

Zgodnie z nowymi zasadami Aer Lingus, wszyscy pasażerowie wciąż będą mogli zabrać na pokład jeden mniejszy przedmiot osobisty, który należy umieścić pod fotelem. Duży bagaż podręczny bez opłat będą mogli posiadać przy sobie na pokładzie członkowie AerClub o randze Silver, Platinum oraz Concierge, a także pasażerowie przesiadający się na i z rejsów transatlantyckich Aer Lingus, podczas których maksymalna waga walizki podręcznej wynosi jednak 7 kg.

Fot.: Aer Lingus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy