LOT poleci z Zielonej Góry do Chorwacji

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 czerwca 2021 08:30
2 komentarze
Po kilku miesiącach spekulacji lotnisko w Zielonej Górze nareszcie potwierdziło doniesienia o otwarciu międzynarodowych połączeń z Ziemi Lubuskiej. LOT poleci na trasie z Babimostu do Rijeki w Chorwacji.
Reklama

Od połowy marca br. lotnisko w Zielonej Górze pozostawało zamknięte w związku z pandemią COVID-19. Wraz z ponownym otwarciem portu po ponad 2 miesiącach przerwy wróciła regularna rotacja do Warszawy realizowana przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Lubuscy pasażerowie po cichu liczyli jednak na uruchomienie międzynarodowych, bezpośrednich połączeń z lokalnego lotniska.

W maju informowaliśmy o dążeniach Zarządu Województwa Lubuskiego mających na celu otwarcie zagranicznych tras z Babimostu, przede wszystkim do Chorwacji, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów z Ziemi Lubuskiej i okolic. Starania władz przyniosły oczekiwany skutek i już od 4 lipca pasażerowie z Zielonej Góry będą mogli udać się w bezpośrednią podróż do Rijeki w Chorwacji. Samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT będą operowały na tej wakacyjnej trasie raz w tygodniu (niedziela). Maszyna wyruszy z Babimostu o 16:20, by po niespełna dwóch godzinach lotu wylądować nad Morzem Adriatyckim. Rejs powrotny zaplanowany jest na godzinę 19:05.
Reklama

Ostatnie komentarze

camilio 2021-06-12 12:22   
camilio - Profil camilio
Czy ja wiem, czy taka niespodzianka? Po pierwsze LOT chce zgarnąć w tym sezonie turystycznym co się da: z powodu pandemii część oferty jest niedostępna z Polski. Chorwacja zaś uchodzi za pewny kierunek (bo wciąż modna dla Polaków i nie tak „obstawiona” przez inne nacje - np. Brytyjczycy stawiają głównie na Hiszpanię i Portugalię, a poza tym boją się późniejszej kwarantanny i ograniczają wyjazdy). Argumentem za IEG jest także fakt, że przez ponad dwa miesiące LOT nie realizował zakontraktowanych połączeń do WAW, więc urząd marszałkowski traktuje Chorwację jako swego rodzaju rekompensatę.
jjemiolo 2021-06-10 16:53   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Niespodzianka! Wiadomosc tygodnia.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama