Emirates poleci z Dubaju do Miami

8 czerwca 2021 12:03
Od 22 lipca br. eklinie Emirates będą realizować cztery połączenia tygodniowo z Dubaju do Miami – drugiego co do wielkości miasta na Florydzie, rozszerzając tym samym swoją siatkę w USA do 12 miejsc docelowych.
Reklama

Nowy kierunek oznacza dla podróżujących liniami Emirates dostęp do kolejnego miasta na Florydzie, zaraz po Orlando (od lipca). To dogodne połączenie dla podróżujących przez Dubaj na Bliski Wschód, Azję Zachodnią i Ocean Indyjski.

Z Miami linie Emirates będą teraz obsługiwać ponad 70 lotów tygodniowo do Stanów Zjednoczonych, oferując ponad 26 tys. miejsc w 12 lotniskowych bramkach, w tym w Bostonie, Chicago, Nowym Jorku (JFK i Newark), Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Waszyngtonie i Orlando.

Miami, czyli kulturowa mekka słynąca z nocnego życia, sztuki, muzyki, architektury i kuchni, jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc w Ameryce. Ze względu na stale rosnące zainteresowanie podróżami i zaufanie klientów w sprawach dotyczących bezpieczeństwa podróżowania, nowa trasa zaspokoi popyt na podróże wypoczynkowe i biznesowe, wspierając tym samym turystykę i handel.

- Uruchomienie bezpośredniego połączenia do Miami pokazuje naszą pewność w kwestii powrotu do normalności. W wielu krajach widać postępy w programach szczepień i we wdrażaniu protokołów dotyczących bezpiecznego latania, a także aktywność w zakresie podróżowania, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podkreśla to również nasze silne zaangażowanie na rynku amerykańskim, na którym Emirates obecnie obsługuje ponad 70 lotów tygodniowo – powiedział Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor Emirates.

- Istnieje wyraźne zapotrzebowanie na uruchomienie połączeń na tej trasie zarówno ze strony osób podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. Przewidujemy, że nowa trasa zostanie ciepło przyjęta w naszej globalnej sieci, również przez podróżnych z południowej Florydy, Ameryki Południowej i Karaibów, którzy będą mogli korzystać z wygodnych lotów do Dubaju oraz licznych połączeń lotniczych z Miami. Z niecierpliwością czekamy, aby dzięki tej nowej trasie stworzyć jeszcze więcej możliwości turystycznych i handlowych na Florydę i z Florydy, a także zapewnić naszym klientom niezapomniane doświadczenia z podróży liniami Emirates – dodał Al Maktoum.

Nowa usługa uzupełni również istniejące połączenia handlowe zapewniane przez Emirates SkyCargo, dział frachtowy Emirates, który od października 2020 roku obsługuje regularne loty towarowe do Miami. Przewoźnik ułatwia eksport łatwo psujących się towarów, elektroniki i innych komponentów oraz towarów e-commerce. Linie Emirates SkyCargo w przeszłości obsługiwały również kilka lotów czarterowych pełnym samolotem towarowym Boeing 777, aby przewozić konie z Miami na imprezy jeździeckie na całym świecie.

Loty do/z Miami będą odbywać się 4 razy w tygodniu trzyklasowym Boeingiem 777-300ER Emirates, oferującym 8 prywatnych apartamentów w pierwszej klasie, 42 płaskie miejsca w klasie biznes i 304 przestronne miejsca w klasie ekonomicznej. Lot Emirates EK213 wystartuje z Dubaju (DXB) o 03:10 i wyląduje w Miami (MIA) o 11:00, natomiast lot powrotny EK214 wystartuje z Miami o 21:10 i przyleci do Dubaju o 19:35 następnego dnia.

- Cieszę się, że linie Emirates kierują swoje usługi do hrabstwa Miami-Dade i po raz pierwszy w naszej historii połączą naszą społeczność z popularnym, globalnym celem podróży, jakim jest Dubaj. Z niecierpliwością czekam na otwarcie trasy, a co za tym idzie, ogromny wpływu gospodarczy, jaki przyniesie naszemu hrabstwu – powiedziała burmistrz hrabstwa Miami-Dade, Daniella Levine Cava.

- Pierwszy w historii lot Emirates z Dubaju do Miami to niewątpliwie jeden z najbardziej wyjątkowych momentów w historii naszego lotniska. Dodanie Dubaju do naszej rosnącej listy najlepszych miejsc docelowych na całym świecie jeszcze bardziej umacnia nas jako wiodące i najbardziej ruchliwe lotnisko na Florydzie dla pasażerów międzynarodowych – powiedział Lester Sola, dyrektor generalny portu lotniczego Miami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy