Eastern Airlines jednak nie polecą z Bośni do USA

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
14 maja 2021 10:00
Amerykańskie linie lotnicze Eastern Airlines rezygnują z planów uruchomienia transatlantyckiego połączenia do stolicy Bośni i Hercegowiny. Przewoźnik skasował wszelkie informacje o Sarajewie ze swojej strony internetowej.
Reklama

Eastern Airlines wycofały się z planów uruchomienia lotów pomiędzy Chicago–O'Hare a Sarajewem, stolicą Bośni i Hercegowiny – wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.

Pierwsze w historii połączenie z Bośni i Hercegowiny do Stanów Zjednoczonych miało być obsługiwane od 28 maja do 3 września 2021 r., raz w tygodniu. Loty miały być wykonywane samolotami Boeing 767-200ER, które mogą wziąć na pokład 238 pasażerów.

Negocjacje z amerykańskim przewoźnikiem w sprawie lotów do Chicago nadal trwają i nic nie jest przesądzone. Będzie to pierwszy raz, gdy Sarajewo zostanie połączone ze Stanami Zjednoczonymi regularnymi, bezpośrednimi lotami – powiedział dla portalu EX-YU Aviation News Alan Bajić, dyrektor generalny lotniska w Sarajewie, pomimo że wcześniej dostępne bilety na loty Eastern Airlines do Chicago zniknęły z systemu rezerwacyjnego linii.


Eastern Airlines skasowały również swoje jedyne planowane połączenie krajowe z Nowego Jorku–JFK do Anchorage na Alasce, które także miało ruszyć 28 maja. Linia lotnicza będzie nadal koncentrować się wyłącznie na obsłudze kierunków w Ameryce Łacińskiej z Bostonu, Miami i Nowego Jorku–JFK, wykorzystując flotę składającą się z jednego samolotu Boeing 767-200, trzech B767-200ER oraz sześciu 767-300ER.

Eastern Airlines LLC to amerykańskie linie lotnicze założone w 2010 r. jako Dynamic Airways, które początkowo obsługiwały czarterowe rejsy na wakacyjnych kierunkach wybieranych przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W 2018 r. przewoźnik pomyślnie przeszedł restrukturyzację upadłościową, a 2 stycznia 2020 r., już jaki Eastern Airlines, odbył inauguracyjny lot z Nowego Jorku–JFK do Guayaquil w Ekwadorze.

Fot.: Fot.: Eastern Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama