Nowe połączenie z Sarajewa. Pasażerowie polecą za ocean

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
13 kwietnia 2021 13:18
Eastern Airlines dodały do swojej siatki połączeń stolicę Bośni i Hercegowiny. Przewoźnik obsłuży pierwszy w historii bezpośredni transatlantycki kierunek z Sarajewa.
Reklama

Amerykański przewoźnik Eastern Airlines uruchomi bezpośrednie sezonowe połączenie pomiędzy Chicago–O'Hare a Sarajewem, stolicą Bośni i Hercegowiny – poinformował portal EX-YU Aviation News.

Pierwsze w historii połączenie z Bośni i Hercegowiny do Stanów Zjednoczonych będzie obsługiwane raz w tygodniu, od 28 maja do 3 września 2021 r. Rejsy z Illinois do Sarajewa będą startować w każdy piątek, natomiast loty powrotne zaplanowano na niedziele.
  • 2D 972 Chicago 19:05 – Sarajewo 11:05+1 (----5--)
  • 2D 973 Sarajewo 8:00 – Chicago 12:00 (------7)
Wszystkie loty będą wykonywane samolotami Boeing 767-200ER, które mogą wziąć na pokład 238 pasażerów, w tym 18 w kabinie klasy premium, a pozostałych 220 w klasie ekonomicznej. W kabinie premium fotele zamontowano w układzie 2-2-2, natomiast w podstawowej klasie ekonomicznej – 2-3-2.

Bilety są już dostępne na stronie internetowej przewoźnika oraz u pośredników.


Eastern Airlines oferuje pasażerom bilet w trzech taryfach, z których każda obejmuje przynajmniej jedną sztukę bagażu rejestrowanego – pasażerowie klasy premium mogą podróżować z dwoma bagażami oddawanymi do luku. 767-200ER w malowaniu tego przewoźnika jest wyposażony w system rozrywki pokładowej z filmami, programami telewizyjnymi i muzyką, które mogą być strumieniowane na urządzenia pasażerów.

Jak podaje EX-YU Aviation News, Chicago było drugim po Nowym Jorku najczęściej wybieranym kierunkiem ​​z Sarajewa w Stanach Zjednoczonych – w 2019 r. między tymi miastami podróżowało pośrednio 5,9 tys. pasażerów. Był to wówczas szesnasty najchętniej wybierany kierunek ze stolicy Bośni i Hercegowiny ogółem.

Eastern Airlines LLC to amerykańskie linie lotnicze założone w 2010 r. jako Dynamic Airways, które początkowo obsługiwały czarterowe rejsy na wakacyjnych kierunkach wybieranych przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W 2018 r. przewoźnik pomyślnie przeszedł restrukturyzację upadłościową, a 2 stycznia 2020 r., już jaki Eastern Airlines, odbył inauguracyjny lot z Nowego Jorku–JFK do Guayaquil w Ekwadorze.

Fot.: Easter Airways LLC
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama