LOT: Cztery wakacyjne trasy z Krakowa

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
27 kwietnia 2021 18:56
1 komentarz
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły nowości w siatce połączeń Kraków Airport na sezon Lato 2021. Pasażerowie będą mogli udać się w podróż z Krakowa do Tirany, Dubrownika, na Rodos i Korfu.
Reklama

Nowe trasy pojawią się w rozkładzie lotów Kraków Airport z końcem czerwca. Pasażerowie będą mogli skorzystać z lotów raz w tygodniu, aż do przełomu września i października. Dostępność tras praktycznie przez cały sezon wakacyjny pozwoli zarówno na zaplanowanie wakacyjnego odpoczynku z odpowiednim wyprzedzeniem, jak i udanie się w spontaniczną podróż do słonecznych miejscowości.

- Porty regionalne, podobnie jak w ubiegłym roku, stanowią bardzo istotną część siatki wakacyjnej LOT-u. Dlatego cieszę się, że wraz z Kraków Airport możemy mieszkańcom Krakowa i Małopolski zaoferować kolejne połączenia wakacyjne. Oprócz rejsów do Chorwacji i Grecji proponujemy jeden mniej oczywisty, ale ostatnio bardzo popularny kierunek – Tiranę. Wierzę, że dzięki rosnącemu tempu szczepień i stopniowo luzowanym obostrzeniom ten sezon wakacyjny będzie bardzo udany zarówno dla turystów indywidualnych, jak i touroperatorów – mówi Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT.

Grecja należy do ulubionych kierunków wakacyjnych i od lat cieszy się popularnością wśród pasażerów Kraków Airport. Jedną z najchętniej wybieranych wysp jest Rodos, która urzeka klasycznymi śródziemnomorskimi krajobrazami i ze względu na pogodę stanowi idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing. Korfu, górzysta wyspa położona na północy kraju, charakteryzuje się przyjemnym i łagodnym klimatem. Turyści odnajdą na niej wiele zabytków, między innymi przepięknie zdobione klasztory oraz ruiny bizantyjskich twierdz.

Dubrownik, najchętniej odwiedzane przez turystów miasto Chorwacji, pozwoli zaplanować aktywny wypoczynek i swoimi zabytkami przyciągnie nie tylko fanów popularnego serialu „Gra o Tron”. Zwolennicy plażowania również się nie zawiodą - jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców, wyspę Lokrum, można odwiedzić korzystając z 15-minutowego rejsu promem kursującym ze starego portu w pobliżu dubrownickiej starówki.

Ciekawym wyborem na wakacyjną podróż może być również Tirana. Stolica i największe miasto Albanii, z pewnością pozwoli poznać klimat Bałkanów. Alternatywą dla klasycznych zabytków mogą być liczne muzea, punkty widokowe, a także restauracje oferujące popularne bałkańskie specjały.
Reklama

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2021-04-27 23:29   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Wliczajac te 4 nowe trasy z KRK, oraz dwie z RZE podane wczoraj na tym forum, LO ma w rozkladzie letnim 33 trasy z pominieciem WAW ( w tym po jednej z BUD i VNO). Tym samym staje sie powoli linia nie tylko warszawska, choc trasy w WAW nadal dominuja. Ciekawe co jeszcze nowego LO oglosi na ten sezon?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama