SkyAlps nową linią we Włoszech

14 kwietnia 2021 10:30
SkyAlps planuje rozpocząć działalność już w maju i na początek chce obsługiwać trasy krajowe we Włoszech.
Reklama
Firma Chorus Aviation Capital (CAC) ogłosiła w poniedziałek (12.04), że zawarła umowę leasingu dwóch samolotów Bombardier Dash Q-400 dla nowego przewoźnika SkyAlps z siedzibą w Bolzano we Włoszech.

Dash 8-400 odegra kluczową rolę w rozwoju dostępu do rozrywki i biznesu w naszym regionie. Byliśmy naprawdę pod wrażeniem ducha przedsiębiorczości i wizji zespołu SkyAlps, w tym wprowadzenia regionalnych połączeń na północno-wschodnim rynku włoskim. Jesteśmy podekscytowani potencjałem wzrostu w tym regionie – powiedział Josef Gostner, dyrektor generalny SkyAlps.


Dostawa pierwszego samolotu miałaby nastąpić w połowie maja 2021 r., kiedy ruszyć mają pierwsze rejsy nowo powstałej linii lotniczej z Bolzano do południowych Włoch. Do SkyAlps trafią dwa ok. 12-letnie egzemplarze Dash 8-400 (MSN4230, MSN4237), które latały wcześniej dla upadłych brytyjskich linii regionalnych Flybe. Maszyny zostały skonfigurowane dla 78 pasażerów.

W czasach spowolnienia na rynku lotniczym, sektor lotów regionalnych jest zdecydowania najbardziej odporny na kryzys. SkyAlps jest wspaniałym przykładem wykorzystania okazji powrotu regionalnych podróży lotniczych, zanim zacznie ożywiać się rynek globalnych podróży powietrznychdodał Gostner.

SkyAlps jest spółką zależną włoskiej firmy Fri-El Green Power S.p.A. zajmującej się energią odnawialną.

Fot.: SkyAlps
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy