We Włoszech powstanie nowa linia lotnicza

2 stycznia 2020 09:37
W maju br. na rynku włoskim pojawi się nowy przewoźnik lotniczy. Inaugurację jego działalności planują właściciele położonego na północy kraju niewielkiego lotniska w Bolzano.
Reklama
Sky Alps, bo tak będzie się nazywała nowa linia regionalna, ma zainaugurować operacje komercyjne na początku maja br. W jej ofercie pojawią się najpierw codzienne loty między Bolzano a Rzymem, a następnie także rejsy na południe kraju - do Kalabrii oraz na Sardynię i Sycylię. Nie wykluczone jednak, że przewoźnik rozszerzy swoją działalność o połączenia międzynarodowe. Wśród możliwych kierunków wymienia się przede wszystkim Monachium i Wiedeń, co zapewniłoby mieszkańcom regionu szybki i łatwy dostęp do bogatej siatki lotów obsługiwanych z tych hubów. Taka koncepcja oznaczałaby konieczność nawiązania przez Sky Alps, przynajmniej w jakimś zakresie, współpracy z Lufthansą i Austrian Airlines.


Nowe linie będą używały samolotów bombardier dash 8Q-400. Ze względu na ograniczenia operacyjne lotniska i zbyt krótką drogę startową nie ma na razie możliwości wykorzystywania tam większych samolotów. Docelowo planowane jest jednak przedłużenie pasa z obecnych niespełna 1300 m. do 1560 m. Inwestycja pozwoli na szybszy rozwój ruchu w Bolzano w ciągu kilku następnych lat.

Lotnisko Bolzano-Dolomity to nieduży port regionalny zlokalizowany 6 km od miasta Bolzano, w regionie Trydent-Górna Adyga w północnych Włoszech. Jego właścicielem od września 2019 r. jest ADB Holding, założony przez trzech biznesmenów: Josefa Gostnera (pełniącego funkcję jego prezesa), Hansa Petera Haselsteinera i René Benko. Port w Bolzano nie obsługuje obecnie żadnych lotów regularnych. Ostatni raz rozkładowe operacje z Bolzano odbywały się w 2015 roku, gdy na trasie do Rzymu-Fiumicino latały samoloty Darwin Airlines wykonujące te rejsy dla Etihad Regional.

Fot. Lotnisko w Bolzano
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy