SkyAlps planuje kolejne trasy międzynarodowe

24 sierpnia 2021 10:00
Nowa włoska linia SkyAlps planuje poszerzyć międzynarodową siatkę połączeń już w połowie grudnia. Jak pierwotnie zapowiadano, przewoźnik rozpoczął swoją działalność od lotów krajowych.
Reklama
Linie lotnicze SkyAlps planują latać z włoskiego miasta Bolzano do Amsterdamu, Brukseli, Kopenhagi oraz Londynu. Pierwsze loty mają wystartować w zbliżającym się sezonie zimowym – poinformował Josef Gostner, dyrektor generalny przewoźnika, na łamach lokalnego dziennika Alto Adige.

Pierwsze informacje o nowej włoskiej linii pojawiły się w kwietniu 2021 r. Firma Chorus Aviation Capital (CAC) ogłosiła wówczas, że zawarła dla nowego przewoźnika umowę leasingu dwóch samolotów Bombardier Dash Q-400, a dostawa pierwszego z nich nastąpi w połowie maja 2021 r., kiedy ruszyć miały pierwsze rejsy SkyAlps do południowych Włoch.


Dash 8-400 odegra kluczową rolę w rozwoju dostępu do rozrywki i biznesu w naszym regionie. Byliśmy naprawdę pod wrażeniem ducha przedsiębiorczości i wizji zespołu SkyAlps, w tym wprowadzenia regionalnych połączeń na północno-wschodnim rynku włoskim. Jesteśmy podekscytowani potencjałem wzrostu w tym regionie – komentuje Josef Gostner, dyrektor generalny SkyAlps.

Ostatecznie start operacji miał miejsce 17 czerwca, na trasie z Bolzano do Rzymu. Poza Wiecznym Miastem, SkyAlps lata obecnie do Berlina (raz w tygodniu), Düsseldorfu (dwa razy w tygodniu) oraz Parmy (dwa razy w tygodniu). Dodatkowo, SkyAlps planuje także czarterowe loty z Aosty do Olbii na Sardynii.

Sprzedaż biletów na nowe trasy międzynarodowe ma ruszyć we wrześniu, a ich start zapowiadany jest na połowę grudnia. Firma kieruje swoją ofertę głównie do miłośników sportów zimowych, którym chce zapewniać wygodne bezpośrednie loty do Południowego Tyrolu.


Dzięki SkyAlps, do Bolzano po sześcioletniej przerwie wróciły loty pasażerskie – ostatnimi liniami, które latały tam regularnie były Darwin Airline. Do 2015 r. szwajcarski przewoźnik obsługiwał dopłacane z publicznych pieniędzy rejsy pomiędzy Rzymem–Fiumicino a Bolzano, w ramach porozumienia code-share z Alitalią. Od tego czasu w Bolzano pojawiały się tylko loty czarterowe i prywatne.

Spółka SkyAlps jest tak zwaną wirtualną linią lotniczą, która nie posiada własnej licencji na wykonywanie lotów pasażerskich – formalnie rejsy są obsługiwane przez maltańskiego przewoźnika LuxWing.

Fot.: SkyAlps
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy