Wizz Air poleci z ZEA do Izraela

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 kwietnia 2021 09:35
Węgierski przewoźnik niskokosztowy poinformował, że w najbliższym czasie uruchomi nowe połączenie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Izraela. Trasa z Abu Zabi do Tel Awiwu powinna zainaugurować jeszcze w kwietniu.
Reklama

Wizz Air nieustannie prowadzi intensywną ekspansję na Bliskim Wschodzie, co znajduje potwierdzenie w planach rozwoju bazy przewoźnika w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi. Jeszcze w kwietniu linia, a konkretnie podległa jej spółka Wizz Air Abu Dhabi z siedzibą w ZEA, rozpocznie loty na trasie z Abu Zabi do Tel Awiwu. Pierwsza rotacja zaplanowana jest na 18 kwietnia br., a termin jej otwarcia nie jest przypadkowy. Taka decyzja jest spowodowana najnowszym rozluźnieniem restrykcji w podróżach właśnie między tymi państwami. Rząd kraju położonego nad Zatoką Perską uznał Izrael za państwo bezpieczne pod kątem ryzyka transmisji wirusa, co w praktyce oznacza, że pasażerowie przylatujący do ZEA nie będą dłużej podlegać obowiązkowej kwarantannie.


- W świetle obecnych, poluzowanych obostrzeń jest mi niezmiernie miło ogłosić, że Wizz Air rozpocznie loty z Abu Zabi do Tel Awiwu jeszcze w tym miesiącu. Połączenie między tymi dwoma miastami to wydarzenie historyczne, które niewątpliwie przyczyni się do rozwoju przemysłu turystycznego w regionie i umożliwi dywersyfikację lokalnych gospodarek. Jednocześnie nasze loty zagwarantują nowe, wysokiej jakości możliwości biznesowe i wypoczynkowe - powiedział Kees Van Schaick, dyrektor Wizz Air Abu Dhabi.

Rotacja z ZEA do Izraela będzie realizowana w kwietniu trzy razy w tygodniu (wtorek, czwartek, niedziela). Jako, iż przewoźnik jest przekonany, że nowa trasa będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów, od maja częstotliwość lotów między Abu Zabi a Tel Awiwem zwiększy się ponad dwukrotnie. Turyści z Bliskiego Wschodu będą mieli do wyboru aż siedem rotacji tygodniowo. Ceny biletów rozpoczynają się od 89 nowych izraelskich szekeli (ok. 100 złotych).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama