UIA: Loty widokowe nad Czarnobylem

18 lutego 2021 10:19
Kryzys w branży lotniczej zmusza przewoźników do coraz to bardziej nietypowych rozwiązań w walce o przetrwanie i ratowanie swojej sytuacji finansowej. Ukraiński przewoźnik narodowy UIA postanowił uruchomić loty... widokowe z Kijowa do Czarnobyla.
Reklama
Wszechobecne restrykcje i ograniczenia wjazdu praktycznie do większości państw na świecie skłoniły linie lotnicze do poszukiwania zastępczych źródeł przychodu. Wielu przewoźników wprowadziło już do swojej oferty tzw. "loty donikąd", które mają na celu choć niewielkie zniwelowanie rosnących w zastraszającym tempie strat finansowych. Samolot startuje z określonego lotniska, przelatuje zaplanowaną wcześniej trasę i... po kilku godzinach ląduje na tym samym lotnisku. Najczęściej wiąże się to z przelotem atrakcyjnymi samolotami, pakietem dodatkowych usług w cenie i zdobyciem doświadczenia - bez wątpienia jedynego w swoim rodzaju. Na podobny krok zdecydowały się właśnie narodowe ukraińskie linie lotnicze Ukraine International Airlines, które zapowiedziały uruchomienie wyjątkowych lotów widokowych nad Kijowem.

- UIA, na prośbę naszych ukochanych pasażerów i z myślą o tych wszystkich, którym brakuje podniebnych podróży w czasach restrykcji, zdecydowało się zaproponować klientom niepowtarzalną usługę "Lot nad Kijowem - świat oczami pilota" - można przeczytać w komunikacie dostępnym na stronie przewoźnika.


Linia poinformowała, że lot odbędzie się już 7 marca br. samolotem Embraer E195. Trasa przebiegnie wzdłuż rzeki Dniepr w kierunku Czarnobyla, gdzie w 1986 r. doszło do katastrofy jądrowej. Maszyna wzniesie się jedynie na wysokość 900 metrów, co zapewni pasażerom doskonały widoki.

Oferta obejmuje jednak nie tylko "przelot donikąd", ale również szereg dodatkowych atrakcji, które z pewnością przyciągną niejednego miłośnika lotnictwa. Po podniebnej przygodzie na pokładzie ukraińskiego E195 wszyscy pasażerowie wezmą udział w zwiedzaniu boeinga 777 w malowaniu UIA pod przewodnictwem doświadczonych pilotów linii. Będą mieli także okazję do odwiedzin w kokpicie, pamiątkowego zdjęcia oraz zadawania pytań dotyczących lotnictwa.

Bilety na lot, który rozpocznie się na kijowskim lotnisku Borispol i potrwa ok. godzinę, kosztowały nieco ponad 2,5 tys. hrywien (ok. 350 złotych) i zostały wyprzedane w rekordowym tempie. W związku z ponadprzeciętnym zainteresowaniem wydarzeniem przewoźnik uruchomił sprzedaż miejsc na drugi, identyczny lot. Odbędzie się on 13 marca.

- Lotnictwo zawsze było fascynujące. Dla nas jest to znak, że każdemu brakowało lotów i nieba. Co więcej, dla nas, pracowników linii, jest to sygnał, że to co na co dzień jest niewidoczne dla przeciętnego pasażera jest dla niego niezwykle interesujące! Widząc sukces tego wydarzenia, obiecujemy, że wciąż będziemy podążać w tym kierunku, umożliwiając naszym klientom odkrywanie kolejnych tajemnic awiacji - powiedział Bogdan Skotnykov, koordynator projektu "Lot nad Kijowem".

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy