Gdańsk: Ryanair przywróci trasy wakacyjne

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
16 lutego 2021 10:11
Pomimo wciąż trudnej sytuacji pandemicznej linie lotnicze planują stopniowe przywracanie coraz większej liczby kierunków. Ryanair w sezonie letnim ponownie zaoferuje kilkanaście tras z Gdańska.
Reklama

Pojawienie się nowych mutacji wirusa i wciąż niesłabnące obostrzenia praktycznie we wszystkich państwach poddały w wątpliwość przywrócenie bogatej siatki połączeń w zbliżającym się sezonie letnim. Niemniej jednak Ryanair planuje ponowne uruchomienie większości kierunków z Gdańska. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy poinformował, że irlandzka linia lotnicza wraz z nadejściem lotniczego sezonu letniego zaoferuje pasażerom kilka wakacyjnych tras z Trójmiasta.

28 marca br. przewoźnik przywróci połączenie do Alicante. Początkowo loty będą realizowane jedynie w niedziele. Niewiele częściej w szczycie sezonu - w wakacje turyści polecą do hiszpańskiego kurortu dwa razy w tygodniu. Do niedzielnej rotacji dołączy połączenie w czwartki. Również tego samego dnia Ryanaira poleci, po raz pierwszy po dłużej przerwie, do cypryjskiego Pafos. Turyści będą mogli skorzystać z połączenia w środy i niedziele. Dzień później do siatki ponownie trafi Mediolan. Do Bergamo loty będą odbywały się dwa razy tygodniowo (poniedziałki i piątki) a od lipca trzy razy (także w środy). 30 marca wrócą również loty do Odessy na Ukrainie. Przez cały sezon Ryanair będzie wykonywał na tej trasie dwie rotacje tygodniowo (wtorki oraz soboty).


W maju Ryanair powiększy swoją wakacyjną ofertę z Gdańska o kolejne kierunki. Turyści ponownie będą mieli do wyboru również Maltę oraz Pizę. Pierwszy samolot na śródziemną wyspę odleci 2 maja, a dzień później pasażerowie wsiądą na pokład maszyny lecącej do Włoch. Loty na obu trasach będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Z kolei od czerwca do października Ryanair zabierze pasażerów do Barcelony. Połączenie z Gdańska na znajdujące się ok. 88 km od stolicy Katalonii lotnisko w mieście Reus realizowane będzie w poniedziałki i piątki. W Dzień Dziecka odleci również inauguracyjny samolot do duńskiego Billund - światowego centrum klocków LEGO.

Przywrócenie powyższych kierunków niewątpliwie ucieszy wielu pasażerów spragnionych odpoczynku w atrakcyjnych miejscach europejskich. Jednak to nie jedyne trasy, które irlandzki przewoźnik uruchomi od marca br. z gdańskiego lotniska. Wraz z sezonem letnim wrócą loty m.in. do Kijowa, Aarhus w Danii, Hamburga, szwedzkiego Goteborga i Vaxjo, Edynburga, Leeds, Londynu-Stansted, Manchesteru oraz Krakowa i Wrocławia. Połączenia do pozostałych miejsc w Wielkiej Brytanii (Belfast, Birmingham, Bristol i Newcastle) mają zostać przywrócone w kolejnych miesiącach.

Obecnie można polecieć z Gdańska do Dublina, Oslo i Sztokholmu. Wciąż niepewny jest los połączeń do Aten, Kopenhagi oraz Cork. Bilety na loty do tych miejsc wciąż nie są dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Pomimo uboższej o dwie stolice i irlandzkie miasto siatki połączeń oferta Ryanaira z lotniska w Gdańsku na zbliżający się sezon letni wciąż prezentuje się okazale. Przywrócenie lotów do wielu turystycznych i słonecznych miejsc w Europie daje nadzieję na ożywienie ruchu lotniczego w okresie wakacyjnym.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama