Wizz Air: Tymczasowa baza w Burgas i nowe trasy z Polski

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
11 lutego 2021 14:53
Linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały otwarcie nowej bazy na lotnisku w Burgas, gdzie umieszczą jeden samolot typu Airbus A320. Przewoźnik uruchomi też loty z Wrocławia do chorwackiego Splitu.
Reklama

Jak poinformował węgierski przewoźnik lotnisko w Burgas będzie bazą sezonową. Jej otwarcie zaplanowane zostało na 10 czerwca 2021 roku. Wizz Air wycofa samolot oraz załogi z bułgarskiego miasta 12 września br.

- Z radością ogłaszamy powstanie tymczasowej letniej bazy w Burgas. To nasza odpowiedź na zapotrzebowanie na podróże w sezonie wakacyjnym na malownicze bułgarskie wybrzeże. Z zaangażowaniem rozwijamy naszą działalność w Bułgarii oferując kolejne możliwości podróży w przystępnych cenach - poinformował na konferencji prasowej Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej Wizz Air.

Wraz z otwarciem bazy przewoźnik uruchomi 7 nowych połączeń z Burgas - do Dortmundu, Eindhoven, Kijowa, Liverpoolu, Poznania, Tel Awiwu oraz Turku. Przełoży się to na zaoferowanie na pokładach samolotów 110 tysięcy miejsc z Burgas w sezonie letnim.Z Poznania do Burgas pasażerowie będą mogli polecieć w poniedziałki i piątki, a ceny zaczynają się od 109 złotych.


Ponadto linie Wizz Air poinformowały o otwarciu połączenia z Wrocławia do Splitu. Pierwsze połączenie do Chorwacji odbędzie się 20 czerwca br. Loty na tej trasie zaplanowane są raz w tygodniu - w niedzielę.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama