American Airlines rozpoczyna sprzedaż wysyłkową swoich flagowych win

25 stycznia 2021 12:00
W czasach pandemii koronawirusa linie lotnicze szukają sposobów na dodatkowe przychody. Na oryginalny pomysł wpadła linia American Airlines, która postanowiła sprzedawać wina, dotychczas dostępne jedynie na pokładach ich samolotów.
Reklama

„Wine not?” (gra słów: wino/dlaczego nie?) - tak rozpoczyna się wzmianka prasowa informująca o nowej usłudze w ofercie American Airlines. Od teraz klienci mają możliwość zamówienia wina z dostawą do domu. Jak czytamy na stronie przewoźnika, wszystkie ich trunki zostały starannie wyselekcjonowane przez wielokrotnie nagradzanego sommeliera. Od roku 2015 linie oferują najlepsze wina w klasie pierwszej oraz biznes w całej Ameryce Północnej. Jedyny warunek jaki trzeba spełniać, aby złożyć zamówienie i cieszyć się wyjątkowymi winami w domowym zaciszu, to ukończone 21 lat. Wybór jest bardzo zróżnicowany, ceny zaczynaja się od 13 dolarów (48 złotych), a najdroższy w ofercie trójpak szampanów kosztuje 300 dolarów (1110 złotych). Istnieje również możliwość miesięcznej subskrypcji za 100 dolarów ( 370 złotych) w ramach której otrzymamy 3 butelki wina.

- Stworzyliśmy naszą flagową piwniczkę, aby zapewnić klientom możliwość delektowania się naszym wyjątkowym winem, nawet jeśli nie lecą w jednej z naszych kabin premium - powiedziała Alison Taylor, szefowa działu obsługi klienta w American Airlines.


Nie tylko amerykańska firma postanowiła sprzedawać na lądzie produkty, z których dotychczas była znana jedynie w przestworzach. Na podobny pomysł wpadł Finnair. Z pewnością każdy kto miał okazje udać się w podróż z fińskim przewoźnikiem miał okazję spróbować ich słynnego soku z jagód. W grudniu przewoźnik postanowił wprowadzić swój flagowy napój do stacjonarnych sklepów spożywczych grupy K-group na terenie Finlandii.


- Sok jagodowy stał się rozpoznawalny i uwielbiany przez naszych pasażerów. Chcielibyśmy zaoferować ten pyszny napój osobom, które chcą cieszyć się liniami Finnair w zaciszu własnego domu - powiedziała Marika Nieminen, wiceprezes Finnair Kitchen.

Czy doczekamy się podobnych pomysłów na polskim rynku? Pojawia się pytanie co wyjątkowego oferują lokalni przewoźnicy. Póki co słynne czekoladowe wafle jesteśmy w stanie kupić w każdym sklepie, natomiast całkiem spory wybór zdrapek, które mają nas uczynić milionerami bez problemu znajdziemy... w pobliskim kiosku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy