Grecki SKY Express zapowiada pierwsze międzynarodowe trasy

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
28 grudnia 2020 09:30
Tuż po odbiorze nowych maszyn, grecki przewoźnik zapowiada uruchomienie swoich pierwszych międzynarodowych kierunków. Na początek linia poleci na Cypr, do Belgii, Francji oraz Niemiec.
Reklama

Pierwszą międzynarodową trasą SKY Express będzie połączenie z Aten do Larnaki na Cyprze, które wystartuje 22 lutego 2021 r. Rejsy będą obsługiwane dwa razy w ciągu dnia. Wraz z początkiem letniego rozkładu lotów 2021, liczba lotów zostanie zwiększona do trzech dziennie.

Drugim kierunkiem z Aten będzie Bruksela–Zaventem, dokąd SKY Express będzie latać sześć razy w tygodniu, od 28 marca 2021 r. Z kolei 17 kwietnia przewoźnik rozpocznie loty z greckiej stolicy do Paryża–Charles de Gaulle – początkowo z jednym rejsem tygodniowo. Ponadto, od 4 maja 2021 r. SKY Express będzie obsługiwał połączenia z Heraklionu na Krecie do Dortmundu oraz Hamburga. Oba kierunki będą obsługiwane dwa razy w tygodniu do końca sezonu letniego 2021.

Wszystkie trasy międzynarodowe będą obsługiwane przez samoloty Airbus A320neo. Pierwsza z tych maszyn w malowaniu SKY Express pojawiła się w Atenach pod koniec listopada br. Był to pierwszy z sześciu samolotów tego typu, które trafią do nowej lini lotniczej na greckim niebie.

Linia koncentrowała się dotychczas na lotach krajowych, jednak jak zapowiadano przy okazji odbioru pierwszego A320neo, przewoźnik ma w planach uruchomienie regularnych lotów na wielu kierunkach europejskich, i chce tym samym konkurować z Aegean Airlines oraz przewoźnikami zagranicznymi.

SKY Express został założony w 2005 r. przez kilku byłych managerów Olympic Airlines. Początkowo obsługiwał używane BAe Jetstream 31 oraz ATR 42 i 72. W 2019 r. przewoźnik latał na 34 kierunkach w całej Grecji i przewiózł łącznie 1,2 mln pasażerów.

Fot.: Airbus
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama