Lufthansa Cargo poszerza portfolio o globalny transport szczepionek na COVID-19

23 grudnia 2020 11:08
W związku z zaaprobowaniem przez władze wielu krajów różnych szczepionek na COVID- 19, Lufthansa Cargo przygotowana jest na ich ogólnoświatową dystrybucję w nadchodzących miesiącach.
Reklama
Transport powietrzny jest kluczowy dla szybkiego i pewnego tranzytu delikatnych wyrobów farmaceutycznych, dlatego też specjalny zespół już od wiosny opracowywał potencjalne scenariusze transportu szczepionek.

- Tranzyt produktów farmaceutycznych przy zachowaniu wymagań dotyczących temperatury oraz czasu realizacji zamówienia stanowi nie lada wyzwanie. Jako jeden z pierwszych przewoźników zaczęliśmy specjalizować się w transporcie wyrobów medycznych i farmaceutycznych, możemy zatem czerpać z wieloletniego doświadczenia. Dzięki niedawnemu rozwojowi naszej infrastruktury naziemnej, jesteśmy gotowi do przewozu większych objętości, wspierając naszych klientów i dbając o zachowanie ciągłości łańcucha chłodniczego - wyjaśnia Peter Gerber, CEO Lufthansa Cargo. - W 2019 roku przetransportowaliśmy około stu tysięcy ton leków. Jesteśmy gotowi podjąć kolejne ważne kroki w walce z pandemią, dystrybuując szczepionki na cały świat - dodaje.
Choć transport szczepionek na COVID-19 jest już dostępny w ofercie Lufthansa Cargo, firma rozszerzyła ją o rozwiązanie premium, przygotowane specjalnie z myślą o przewozie szczepionek. COVID-19 Temp Premium będzie dostępne od 11 stycznia 2021 r., zapewniając kompleksową i dostosowaną do indywidualnych potrzeb obsługę łańcucha dostawy, wliczając w to łatwy dostęp do monitoringu całego procesu i dostępnej całą dobę posprzedażowej obsługi klienta. Ponadto COVID-19 Temp Premium gwarantuje dostęp do wysokich priorytetów przepustowości, najszybszą dostawę, jak również dbałość o zachowanie odpowiedniej temperatury, przejrzyste zasady bezpieczeństwa i możliwość rezerwacji w dowolnym punkcie z siatki dostaw Lufthansa Cargo.

Przy transporcie wyrobów farmaceutycznych frachtem powietrznym dostępne są trzy zakresy temperatur (w oparciu o temperaturę otoczenia): kontrolowana temperatura pokojowa, dla przesyłek wymagających temperatury pomiędzy +15°C a +25°C, chłodnia o temperaturze w zakresie +2°C to +8°C oraz głębokie mrożenie o temperaturze nieprzekraczającej -10°C. Stosowanie specjalnych chłodzonych pojemników i środków takich jak suchy lód, pozwala spełnić najbardziej zróżnicowane wymagania producentów farmaceutyków. W związku z tym Lufthansa Cargo może pochwalić się także doświadczeniem we frachcie w zakresie skrajnie niskich temperatur (-70°C).


Pytania o sposób pakowania i transportu, wymogi dotyczące przeładunku i przechowywania różnych szczepionek na COVID-19, podobnie jak ilości wymagające tranzytu czy wybór tras i dat, pozostają częściowo otwarte. Drogi transportu zależą w dużej mierze od przyszłych miejsc produkcji zatwierdzonych szczepionek i lokalizacji rynków zbytu. Dysponując flotą 18 frachtowców Lufthansa Cargo jest w stanie elastycznie reagować na zmiany w popycie. W razie potrzeby możliwe jest także zapewnienie dodatkowych pojemności poprzez transport w lukach bagażowych.

Lufthansa Cargo umożliwa klientom transport towarów pomiędzy lotniskami. Przewoźnik wykorzystuje światową siatkę połączeń własnych frachtowców oraz rejsów Lufthansy, Austian Airlines, Burssels Airlines i Eurowings gotowych do transportu ładunków. Klientami są firmy specjalizujące się w spedycji lotniczej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy