Lufthansa ogranicza dostęp do salonów biznesowych

Marek Stus - Profil Marek Stus
08 grudnia 2020 09:01
Linie z grupy Lufthansy modyfikują zasady dostępu do salonów biznesowych dla często podróżujących pasażerów. Od 3 maja 2021 roku poczekalnie będą dostępne tylko dla osób podróżujących razem tym samym rejsem.
Reklama

Zmiana zasad korzystania z salonów dotyczy gości zapraszanych do wejścia przez posiadaczy kart HON Circle, Senator i Star Alliance Gold. Statusy te uprawniają obecnie do zabierania ze sobą do salonu biznesowego członków rodziny lub innych osób podróżujących w dowolnej klasie serwisowej każdym rejsem realizowanym z danego portu lotniczego przez jakąkolwiek linię z sojuszu Star Alliance pod warunkiem, że odbywa się on w tym samym dniu. W praktyce oznacza to, że pasażer statusowy lecący przykładowo z Warszawy do Frankfurtu połączeniem Lufthansy może zaprosić gościa, który tego dnia będzie leciał do Gdańska samolotem LOT-u.


Zgodnie z nowymi zasadami od maja przyszłego roku z możliwości wejścia do poczekalni skorzystają tylko klienci podróżujący tym samym rejsem. W innym wypadku posiadacze uprawnionych kart statusowych nie będą mogli zaprosić dodatkowej osoby albo członków rodziny, nawet jeśli mają oni rezerwacje na inne loty Lufthansy, w tym także zaplanowane na tej samej trasie, lecz o innej porze.

Nowa polityka ma dotyczyć wszystkich rejsów grupy Lufthansy oraz poczekalni prowadzonych przez te linie, a także przez innych członków sojuszu Star Alliance. Będzie ona bardziej restrykcyjna od obowiązującej obecnie w sojuszu i formalnie z nią sprzeczna.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama