Wizz Air nie boi się bojkotu. Dodaje kolejne trasy i ściąga pracowników do Norwegii

20 listopada 2020 08:30
2 komentarze
W czwartek (19.11) węgierski przewoźnik zapowiedział kolejne trasy krajowe z bazy w Oslo–Gardermoen. Linia przyspieszy także start wcześniej zapowiedzianych połączeń wewnątrz Norwegii.
Reklama
Wizz Air, wkrótce uruchomi kolejne trasy krajowe z nowo powstałej bazy w Oslo–Gardermoen. Tym razem będą to Haugesund (od 4 grudnia), Kirkenes (od 15 grudnia) oraz Alta (od 18 grudnia).
Kierunki dołączają do ogłoszonych kilka dni temu Stavanger i Narvik/Harstad, które zostały zapowiedziane na 15 grudnia br. Okazuje się jednak, że loty inauguracyjne zostaną przyspieszone – Stavanger wystartuje 27 listopada, natomiast Narvik/Harstad 11 grudnia. Szybciej rozpoczną się także kierunki zapowiedziane wraz z otworzeniem bazy – Ålesund i Bodø.


Wizz Air szybciej uruchomi też loty z Trondheim – swojej drugiej norweskiej bazy. Połączenie do Bodø wystartuje już 5 grudnia, natomiast Tromsø dzień później. Oznacza to wcześniejsze niż pierwotnie załadowano otworzenia bazy operacyjnej w porcie lotniczym Trondheim.

Z informacji uzyskanych przez Pasazer.com wynika, że przewoźnik poszukuje członków personelu pokładowego oraz naziemnego do pracy w Trondheim wśród pracowników innych swoich baz, w tym także tych znajdujących się w Polsce. Ponadto, część pracowników Wizz Air zatrudnionych niedawno w Oslo–Gardermoen, została przeniesiona do Trondheim.

Wygląda na to, że przewoźnik coraz odważniej wchodzi na norweski rynek, mimo tego że Erna Solberg, premier Norwegii, wezwała do bojkotu i zapowiedziała, że nie będzie latać Wizz Airem, ponieważ linia ta sprzeciwia się istnieniu związków zawodowych, co jej zdaniem jest nie do pomyślenia w państwie demokratycznym. Linia krytycznie wypowiedziała się o możliwości zrzeszania się jej pracowników w związkach zawodowych, jednak ostatecznie zadeklarowała dostosowanie się do norweskiego prawa.

Fot.: materiały prasowe, v1images

Ostatnie komentarze

wirnik 2020-11-20 13:51   
wirnik - Profil wirnik
Na razie to musiałyby się zmienić wskaźniki zachorowań w Polsce żeby Norwegia wyjęła nas z czerwonej strefy, a na to się długo nie zanosi. To, ze Wizz rozbudowuje się na rynku ich lokalnych połączeń to z jednej strony kwestia taktyki chroniącej przed zamykaniem granic, a z drugiej korzystanie na nieciekawej sytuacji Norwegiana. Przejście z połączeń międzynarodowych na krajowe może dla Wizza okazać się recepta na przetrwanie trudnych czasów.
adam1987 2020-11-20 09:24   
adam1987 - Profil adam1987
Kolejne dwa nowe lotniska w siatce połączeń, miejmy nadzieję, że z Gdańska też je później dodadzą, bo do tej pory latali tam na każde norweskie lotnisko w siatce.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy