Qatar Airways wraca do Warszawy

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
12 listopada 2020 08:30
W środę (11.11) katarski przewoźnik ogłosił wznowienie lotów na kilku kolejnych trasach, w tym na lotnisko Chopina w Warszawie. Poza wznowieniami, w grudniu Qatar otworzy także dwa zupełnie nowe kierunki.
Reklama

Qatar Airways wznawia rejsy na 7 trasach, które kilka miesięcy temu zostały zawieszone w związku z pandemią koronawirusa – podał przewoźnik w oświadczeniu prasowym. W ciągu najbliższych tygodni znów będzie możliwa podróż z Dohy do:
  • Tbilisi (Gruzja) (jeden lot tygodniowo, od 5 listopada)
  • Algier (Algieria) (dwa loty tygodniowo, od 13 listopada)
  • Miami–International (USA) (dwa loty tygodniowo, od 14 listopada)
  • Phuket (Tajlandia) (dwa loty tygodniowo, od 4 grudnia)
  • Mahé (Seszele) (trzy loty tygodniowo, od 15 grudnia)
  • Warszawy (Polska) (trzy loty tygodniowo, od 16 grudnia)
  • Kijowa (Ukraina) (trzy loty tygodniowo, od 18 grudnia)
Cieszymy się kontynuacją odbudowy siatki połączeń. Naszym priorytetem jest nie tylko jak najszybsze uruchomienie większości istniejących już wcześniej tras, ale także loty na nowych kierunkach. [...] Obecnie obsługujemy ponad 700 lotów w tygodniu, do ponad 100 miejsc na całym świecie. Planujemy powiększenie tej liczby do 125 do końca trwającego sezonu zimowego. Chcemy, aby nasi pasażerowie mogli podróżować jak najbardziej elastycznie, bezpiecznie i niezawodnie – powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways Group.


Przewoźnik poinformował także, że zwiększa częstotliwość obsługiwanych już połączeń do Nowego Jorku–JFK oraz Chicago–O'Hare w Stanach Zjednoczonych – do Nowego Jorku do 14 lotów tygodniowo od 14 listopada, do Chicago z kolei do dziewięciu lotów tygodniowo od 15 listopada.

Dodatkowo, Qatar Airways przypomina że w grudniu uruchomi dwa nowe, nieobsługiwane wcześniej kierunki. Będą to połączenia do San Francisco w Stanach Zjednoczonych (od 15 grudnia) oraz Luandy w Angoli (od 14 grudnia), które pierwotnie miało się rozpocząć już 29 marca 2020 r., jednak jego inauguracja została przesunięta ze względu na pandemię COVID-19.

Fot.: materiały prasowe, Qatar Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama