×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways poleci do Angoli i Botswany


W poniedziałek (9.09) przewoźnik z Zatoki Perskiej ogłosił uruchomienie nowej afrykańskiej trasy. Qatar poleci z Dohy–Hamad International do portu lotniczego Quatro de Fevereiro w angolskiej stolicy. Samoloty przewoźnika wkrótce mają także pojawić się w Gaborone – głównym mieście Botswany.


Loty do Angoli rozpoczną się wraz z nadejściem najbliższego sezonu letniego – 29 marca 2020 r. i będą wykonywane 5 razy w tygodniu. Dokładny rozkład połączeń nie jest jeszcze znany, jednak wiadomo, że połączenia ma obsługiwać boeing 787-8, na pokładzie którego znajdują się 22 miejsca w klasie biznes oraz 232 w klasie ekonomicznej.
- Cieszymy się, że możemy dodać loty do Luandy do naszej szybko rozwijającej się afrykańskiej siatki połączeń. Połączenie to pozwoli na podróże pomiędzy Luandą a kluczowymi rynkami Dalekiego Wschodu, Azji Południowo-Wschodniej oraz Europy. Loty do tego nadmorskiego miasta nie tylko dodatkowo utrwalą powiązania między Katarem a Angolą, ale także umożliwią pasażerom komfortową podróż do fascynującego kraju i jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Qatar Airways stara się stale zwiększać obecność w Afryce i poszerzać już i tak atrakcyjną ofertę 24 miejsc docelowych w 17 krajach.” – powiedział przy okazji ogłoszenia nowego połączenia Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.


Jeszcze w sierpniu br. Qatar Airways poinformował, że kolejnym afrykańskim miastem, w którym pojawią się jego maszyny będzie stolica Botswany – Gaborone. Przewoźnik nie będzie tam jednak wykonywać osobnych połączeń, ale wykorzysta obecność samolotu w porcie Johannesburgu–O. R. Tambo International, gdzie lata do trzech razy w ciągu doby, położonym niecałe 300 km od Botswany. 
  • QR1377 Doha 6:55 – 14:50 Johannesburg 15:55 – 16:50 Gaborone (--3-5-7)
  • QR1378 Gaborone 18:35 – 19:30 Johannesburg 20:40 – 6:35+1 (--3-5-7)
Nowa rotacja będzie wykonywana od 27 października br. trzy razy w ciągu tygodnia – w środy, piątki i niedziele. Loty obsłużą airbusy A350-900 skonfigurowane dla 283 pasażerów, w tym 36 w klasie biznes. Bilety na to połączenie są już dostępne w sprzedaży.

Bardzo cieszymy się, że uruchamiamy trzy loty w tygodniu do Gaborone, kolejnego bardzo często odwiedzanego miejsca docelowego w Afryce. Qatar Airways stale angażuje się w zwiększanie obecności w Afryce. Nasza nowa usługa do Gaborone zapewni pasażerom bezproblemową podróż dla pasażerów z Botswany i całego świata do 160 miejsc na całym świecie w ramach naszej rozległej siatki połączeń – czytamy w komunikacie prasowym Qatar Airways.

Qatar podkreśla, że będzie jedynym nieafrykańskim przewoźnikiem obecnym w porcie lotniczym Gaborone– SirSeretse Khama. Lotnisko położone 15 km od centrum stolicy Botswany oferuje obecnie jedynie połączenia realizowane przez Air Botswana, Air Namibia, Airlink, Ethiopian Airlines oraz South African Express.

Fot.: materiały prasowe, Qatar Airwaysgość_96ee2 - Profil
gość_96ee2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie