Qatar Airways poleci do San Francisco

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
08 października 2020 10:10
Jeszcze przed końcem roku katarski przewoźnik uruchomi połączenie pomiędzy Dohą a San Francisco w stanie Kalifornia. Jest to już piąte nowe połączenie uruchomione przez Qatar od początku pandemii koronawirusa.
Reklama

Nowe połączenie do San Francisco będzie obsługiwane od 15 grudnia 2020 r. z częstotliwością czterech lotów w ciągu tygodnia. Będzie to dziewiąte miasto w Stanach Zjednoczonych, w których pojawi się maszyna przewoźnika znad Zatoki Perskiej.
  • QR737 Doha 8:15 – San Francisco 12:55 (-2-4-67)
  • QR738 San Francisco 14:55 – Doha 17:15 +1 (-2-4-67)
Loty na Zachodnie Wybrzeże USA będą obsługiwane przez maszynę Airbus A350-900 z 36 miejscami w klasie biznesowej oraz 247 miejscami w ekonomicznej. Według zapowiedzi przewoźnika, od stycznia 2021 r. pasażerowie podróżujący na pokładach A350 w malowaniu Qatar będą mogli korzystać z bezpłatnego szerokopasmowego Internetu Wi-Fi.


Jako główne miasto Doliny Krzemowej, tętniącej życiem gospodarki technologicznej, San Francisco jest ważnym miejscem na świecie, zarówno z punktu widzenia biznesu, jak i wypoczynku. Qatar Airways będzie gościć na swoim pokładzie wiele osób, które chcą odwiedzić w Kalifornii przyjaciół, rodziny lub partnerów biznesowych – skomentował Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.

Qatar Airways posiada już swojej siatce połączeń Boston, Chicago–O'Hare, Dallas–Fort Worth, Houston–Intercontinental, Los Angeles–International, Nowy Jork–JFK, Filadelfię i Waszyngton–Dulles. Do połowy grudnia br. przewoźnik ma wykonywać 55 lotów tygodniowo na dziewięciu kierunkach w USA, współpracując z American Airlines i JetBlue.

Fot.: materiały prasowe, P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama