Condor pozwał Polską Grupę Lotniczą

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
09 listopada 2020 09:00
1 komentarz
Condor pozwał Polską Grupę Lotniczą za odstąpienie od umowy zakupu udziałów niemieckiej linii, dowiedział się Pasazer.com. Pozew jest według PGL-u nieuzasadnioną próbą uzyskania przez nimiecką linię nienależnego świadczenia.
Reklama

Polska Grupa Lotnicza (PGL) w sprawozdaniu z działalności zawarła informacje o pozwie jaki otrzymała od niemieckiego przewoźnika Condor Flugdienst GmbH (CFG). Kierownictwo Grupy utrzymywało ten fakt w tajemnicy przed opinią publiczną przez ponad trzy miesiące.

W październiku 2019 r. PGL wysłał list intencyjny wyrażający zainteresowanie przejęciem CFG. Po przeprowadzeniu postępowania i negocjacji, 24 stycznia 2020 r. Grupa podpisała umowę inwestycyjną z CFG, przewidującą zakończenie transakcji zakupu udziałów niemieckiej spółki do 31 marca 2020 r.

W związku z planowaną transakcją zakupu udziałów CFG, w lutym 2020 r. polska Grupa powołała dwie spółki celowe o nazwie PGL Germany GmbH i PGL Germany II GmbH obie z kapitałem 25 tys. PGL Germany GmbH objęło w kapitale zakładowym PGL Germany II GmbH 100 proc. udziałów, wnosząc aport pieniężny o wartości 25 tys. euro. Przedmiotem działalności obu firm jest nabywanie, utrzymywanie oraz zarządzanie bezpośrednimi i pośrednimi udziałami w spółkach krajowych i zagranicznych.


13 kwietnia 2020 r ze względu na zmianę okoliczności i podstaw zawarcia kontraktu spowodowane kryzysem wywołanym przez COVID-19 oraz brakiem, zdaniem kierownictwa PGL, spełnienia, niektórych warunków przez CFG, polska strona odstąpiła od umowy inwestycyjnej. 31 lipca br. PGL uzyskała informację o złożeniu przez CFG pozwu o zapłatę odszkodowania. 3 września br. polski holdingu ten pozew otrzymał. Zarząd Grupy uznał, że nie ma podstaw do zmiany stanowiska odnośnie skuteczności odstąpienia od umowy inwestycyjnej, a pozew jest według niej nieuzasadnioną próbą uzyskania przez CFG nienależnego świadczenia.

Zapytaliśmy rzecznika PGL jaki jest aktualny status sprawy tzn. w którym sądzie został złożony pozew i kiedy PGL spodziewa się pierwszego posiedzenia sądu w tej sprawie. Rzecznikowi Condora zadaliśmy te same pytania i poprosiliśmy o informację, na jaką wartość opiewa roszczenie Niemców. Rzecznik PGL odpowiedział jedynie, że pozew złożony we Frankfurcie jest bezzasadny. Natomiast rzeczniczka Condora stwierdziła, że spółka nie komentuje postępowań sadowych, których stroną są osoby trzecie.

Fot.: Materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

Psychodelik 2020-11-09 14:28   
Psychodelik - Profil Psychodelik
Ale jak to??? Znowu niemcy nas bijom?!??
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama