easyJet odnotował stratę 845 milionów funtów

Julius  Richardson  - Profil Julius Richardson
09 października 2020 15:02
1 komentarz
Brytyjski przewoźnik pierwszy raz od 25 lat odnotował stratę. Ujemny wynik za okres od stycznia do września br. wyniósł 845 milionów funtów.
Reklama

Jedna z lepiej prosperujących lini lotniczych w Europie, pierwszy raz w historii swojej działaności odnotowała stratę wynoszącą 845 milionów funtów. Powodem starty jest kryzys wywołany pandemią koronawirusa i spadek wykonywanych operacji lotniczych.

Przez okres wakacyjny przewoźnik realizował jedynie 38 proc. swojego standardowego rozkładu lotów. Jednak od września frekwencja pasażerów uległa zmniejszeniu. Zarząd linii lotniczej zapowiedział, że do końca roku będzie realizować jedynie 25 proc. swojego rozkładu. Dla porównania, irlandzki low-cost Ryanair, będzie wykonywać 40 proc. zaplanowanych lotów.


W celu utrzymania płynności finansowej easyJet pozyskał ponad 2,4 miliarda funtów brytyjskich w gotówce. Od rządu Wielkiej Brytanii linia pozyskała pożyczkę wynoszącą 600 mln funtów oraz drugie tyle ze zwrotów leasingów oraz sprzedaży samolotów. Dodatkowo przewoźnik zdecydował się na powiększenie kapitału sprzedając udziały o łącznej wartości 419 mln funtów.
Reklama

Ostatnie komentarze

wirnik 2020-10-10 00:23   
wirnik - Profil wirnik
Co to znaczy na koniec roku? 2019? 2020 się przecież jeszcze nie skończył. Czy może easy ma jak Chińczycy, nowy rok w innym terminie?...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama