Lufthansa odbiera dziewiątego B777F

Julius  Richardson  - Profil Julius Richardson
30 września 2020 11:48
Niemiecki przewoźnik odebrał dziewiątego boeinga 777 w wersji F. Wraz z czterema samolotami wykorzystywanymi przez spółkę AeroLogic we Frankfurcie bazować będzie 13 maszyn B777-F.
Reklama
Wraz z przylotem najnowszego B777-F, flota Lufthansy Cargo zwiększyła się do dziewięciu maszyn typu B777-F. Najnowszy nabytek niemieckiej linii o znakach rejestracyjnych D-ALFI będzie bazowany we Frankfurcie nad Menem. Po ponad 10 godzinach lotu (rejs LH8145) z fabryki Boeinga w Everett, samolot wylądował we wtorek o godzinie 11:19. Nowy boeing został nazwany "Buenos dias Mexico!", nazwa ta poprzednio należała do MD-11F, który został sprzedany FedExowi w marcu tego roku.


W ostatnich czasach przewozy towarowe zaczęły znacznie umacniać swoją pozycję na rynku lotniczym. W dobie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, liczba operacji pasażerskich we Frankfurcie drastycznie spadła, jednak operacje towarowe utrzymały się na relatywnie stałym poziomie.

W chwili największego zapotrzebowania na przewóz towarów, przewoźnicy lotniczy zaczęli konwertować maszyny pierwotnie przeznaczone do przewozu pasażerów na frachtowce, poprzez demontaż foteli pasażerskich z kabiny.


Flota towarowa niemieckiego przewoźnika dodatkowo składa się z 6 samolotów MD-11F, które są systematycznie wycofywane ze służby i zastępowane nowszymi B777-F. Połowa z nich zostanie wycofana z floty do końca roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy