Wizz Air planuje loty do Kirgistanu

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
22 września 2020 09:20
2 komentarze
Węgierska linia rozpoczęła negocjacje w sprawie uruchomienia lotów z Budapesztu do Kirgistanu. Jeżeli do tego dojdzie, będzie to jeden z najbardziej odległych lotów w siatce przewoźnika.
Reklama

Wizz Air planuje dalszą ekspansję w Azji Środkowej. Niedawno linia otworzyła loty do Baku w Azerbejdżanie i Nur-Sułtanu w Kazachstanie. Następnym kierunkiem w siatce przewoźnika ma być Biszkek w Kirgistanie - donosi portal BUD Flyer.


Lotnisko w Biszkeku nie ma obecnie znaczących europejskich połączeń lotniczych. Jedyne linie jakie latają do Kirgistanu to rosyjscy przewoźnicy Aeroflot, S7 Airlines, Ural Airlines oraz tureckie Turkish Airlines i Pegasus.

Odległość pomiędzy Budapesztem a Biszkekiem to ponad 4300 kilometrów. Jeżeli doszłoby do otwarcia nowego połączenia byłby to najdłuższy lot w siatce Wizz Aira. Dodatkowo byłaby to najdłuższa trasa oferowana przez taniego przewoźnika z Europy.

Kirgistan jest odwiedzany co roku przez około 3,5 mln osób, z tego znaczącą większość stanowią podróżujących z Kazachstanu, Uzbekistanu i Rosji. Najwięcej odwiedzających z Europy do Kirgistanu przybywa z Turcji i Niemiec. Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz na okres pobytu nieprzekraczający 60 dni od dnia wjazdu na terytorium Republiki Kirgistanu.

Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_dd683 2020-09-23 14:37   
gość_dd683 - Profil gość_dd683
do dzisiaj na polach Kirgizji znaleźć można wraki radzieckich myśliwców - pamiątka
gość_8d56f 2020-09-23 01:21   
gość_8d56f - Profil gość_8d56f
Byłem w Kirgistanie. Większej biedy nie widziałem nigdzie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama