Qatar wypłacił 1,2 miliarda dolarów zwrotów za bilety

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
01 września 2020 16:02
3 komentarze
Od marca br. Qatar Airways wypłacił swoim klientom ponad 1,2 miliarda dolarów zwrotów za bilety. Przewoźnik zaoferował także dwuletnia ważność biletów lotniczych, elastyczne zasady zmian i vouchery podróżne.
Reklama

Qatar Airways wypłacił od marca 2020r. ponad 1,2 miliarda dolarów zwrotu prawie 600 tys. pasażerom, demonstrując swoje zaangażowanie w wypełnianie zobowiązań wobec osób, które musiały zmienić swoje plany w związku z wpływem pandemii COVID-19 na globalne podróże. W kontekście bezprecedensowej liczby wniosków o zwrot pieniędzy, gdy linie lotnicze i pasażerowie poruszają się w ramach ograniczeń wjazdu nałożonych przez kraje na całym świecie w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, Qatar Airways ciężko pracowało, aby przetworzyć niemal wszystkie (96 proc.) wnioski o zwrot od marca 2020 r. Obecnie linia lotnicza przetwarza wszystkie nowe zwroty środków w mniej niż 30 dni.

Ponadto linia lotnicza wprowadziła elastyczną politykę rezerwacji, która okazała się niezwykle popularna wśród pasażerów. Bilety Qatar Airways są teraz ważne przez dwa lata od daty wystawienia. Pasażerowie mogą również bezpłatnie zmieniać datę podróży lub miejsce docelowe tak często, jak tego potrzebują, zmienić miejsce wylotu na inne miasto w tym samym kraju lub inne w promieniu 5000 mil od oryginalnego, wymienić bilet na voucher podróżny o 110 proc. pierwotnej wartości biletu lub zamienić swoje bilety na Qmiles. Ponad jedna trzecia (36 proc.) pasażerów Qatar Airways wybrała jedną z tych opcji zamiast zwrotu kosztów.


- Ze względu na wpływ COVID-19 na globalne podróże pasażerowie musieli szybko zmienić swoje plany i trudno im było planować z wyprzedzeniem. To, czego chcą i to, na co zasługują, to elastyczność i niezawodność. Mamy nadzieję, że w Qatar Airways znajdą linię lotniczą, której mogą zaufać. Kwota, którą wypłaciliśmy w ramach refundacji, niewątpliwie wpłynęła na nasze wyniki finansowe, ale naszym obowiązkiem jest postępować właściwie w stosunku do naszych klientów i partnerów handlowych, a jako linia lotnicza jesteśmy wystarczająco silni, aby złagodzić ten wpływ - powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways Group.

Qatar Airways podjęło szereg ważnych działań, aby zapewnić sobie możliwość obsługi bezprecedensowej liczby wniosków o zwrot pieniędzy - ponad 10 tys. dziennie w szczytowym okresie kryzysu - od pasażerów, którzy musieli zmienić swoje plany podróży w świetle COVID-19. Po pierwsze, linia zainwestowała w automatyzację procesu, dzięki czemu klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy online. Zautomatyzowano również wydawanie voucherów podróżnych, dzięki czemu pasażerowie mogli otrzymać voucher w ciągu 72 godzin od złożenia zamówienia online.

Jeśli chodzi o siłę roboczą, Qatar Airways przeniosło pracowników z innych obszarów działalności - na przykład personelu pokładowego i personelu obsługi naziemnej - i dołączyło ich do globalnej sieci centrów obsługi klienta, aby pomóc w zarządzaniu dużą liczbą zgłoszeń online i połączeń telefonicznych z klientami.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_022e3 2020-09-03 13:37   
gość_022e3 - Profil gość_022e3
Co na to inne linie? Czy pochwalą się swoimi zwrotami dla pasażerów?
gość_0eb4e 2020-09-02 21:59   
gość_0eb4e - Profil gość_0eb4e
A dzisiaj zaczęli latać znów z waw
gość_180cc 2020-09-02 05:17   
gość_180cc - Profil gość_180cc
Swietna linia !!!! Sam mam voucher za lot ktorego nie moglem odbyc ze wzgledu na virus. Swietny servis pokladowy i traktuja clienta powaznie. Latam bardzo duzo i takie traktowanie pasazerow spotyka sie dzis bardzo zadko. Mieszkam w Australii. Goraco polecam Qatar Airways. Stwierdzam to z wlasnego doswiadczenia i nie jestem przez nich sponsorowany...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama