Emirates dostanie 7,3 mld dirhamów pomocy od rządu

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
01 września 2020 12:32
Przewoźnik z Zatoki Perskiej otrzyma 7,3 mld dirhamów, czyli równowartość 7,3 mld złotych w ramach pomocy finansowej od rządu Dubaju. Dodatkowy kapitał ma pomóc linii przetrwanie obecnego kryzysu rynku lotniczego.
Reklama

Lokalny rząd od początku pandemii obiecywał, że wspomoże głównego przewoźnika lotniczego, aby mógł on przetrwać załamanie na rynku lotniczym wywołane pandemią koronawirusa. Nie zostało oficjalnie ujawnione przez linię ani rząd na jakich warunkach spółka otrzymała dodatkowy kapitał.Emirates jest jednym z najbardziej dotkniętych przewoźników lotniczych przez pandemię koronawirusa. Linia z Dubaju opiera swoją siatkę połączeń całkowicie na trasach międzynarodowych, które w większości zostały zawieszone na początku pandemii i tylko część z nich mogła zostać wznowiona w obecnej sytuacji. Dodatkowo flota przewoźnika składa się z airbusów A380, największych samolotów pasażerskich na świecie, w których w najbliższym czasie będzie bardzo trudno zapełnić wszystkie siedzenia z uwagi na niski popyt na podróże lotnicze.

- Jako udziałowiec linii lotniczych Emirates rząd wniesie kapitał biorąc pod uwagę strategiczne znaczenie przewoźnika dla gospodarki Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz kluczową rolę linii lotniczej w pozycjonowaniu Dubaju jako głównego międzynarodowego centrum lotniczego - skomentował Hamdan bin Mohammed Al Maktoum, dubajski następca tronu i przewodniczący Rady Wykonawczej państwa.

Zastrzyk 2 miliardów dolarów gotówki może pomóc Emirates zmienić model biznesowy i wspomóc restrukturyzację floty, do której dołączą takie samoloty jak boeingi 787 czy airbusy A350.


Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama