Grupa Lufthansy rozważy sprzedaż części biznesów nielotniczych

Marek Serafin - Profil Marek Serafin
15 czerwca 2020 12:33
Zarząd Grupy bardzo szybko wyciąga strategiczne wnioski z obecnej sytuacji. Rozważa, w średnioterminowym horyzoncie czasowym sprzedaż, lub IPO poszczególnych spółek nielotniczych.
Reklama

Duża rodzina takich spółek to bardzo ważny element różniący tę Grupę od globalnych rywali. I w sytuacji ogromnego, globalnego kryzysu stanowił bardzo poważne obciążenie finansowe. Jednak przez lata większość z nich, na przykład Lufthansa Technik, były źródłem ogromnych, dodatkowych zysków. Na pewno informacja ta ma uspakajać inwestorów, pokazując, że zarząd grupy rozważa różne opcje. W każdym przypadku to kwestia kilku lat.


Obecna sytuacja rynkowa jest tak fatalna, a proces wychodzenia z kryzysu będzie tak powolny, że próby wchodzenia na rynek kapitałowy z nowymi ofertami po prostu nie mają sensu. Tak, jak nie miałaby sensu próba refinansowania części floty, która jest własnością Grupy. Z tego punktu widzenia linie będące właścicielami znacznej części swoich samolotów, co najmniej przez dwa a może i trzy lata, nie będą w o wiele lepszej sytuacji niż te, która mają je w leasingu operacyjnym. Natomiast ogromna różnica polega na elastyczności biznesowej. Właściciel samolotu może go uziemiać lub wykorzystywać w ograniczonym zakresie nie ponosząc dużych kosztów. Samolot w leasingu operacyjnym musi latać.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama